Warszawa Niusy

niusy home
spis wiadomości

Most im. Jacka Kuronia

Jacek Kuroń to zasłużona postać dla przeszłej, jak i współczesnej historii Polski. Pomimo wielu kontrowersji wokół jego osoby, należy do pokolenia, które swoją działalnością i życiem bardzo płynęło na obecny kształt naszego państwa.
Nie dziwi więc fakt, że już jakiś czas temu pojawiły się pomysły uczczenia pamięci o nim przez wystawienie pomnika lub lub nazwanie jego imieniem którejś z ulic Warszawy.
W związku z tym, że Jacek Kuroń należał do osób bardzo skromnych i nigdy nie chciał, aby kiedykolwiek stawiano mu jakiekolwiek pomniki czy inne fizyczne dowody jego zasług, wszelkie pomysły uczczenia jego pamięci upadały. Do chwili obecnej...
W Warszawie mają powstać dwa nowe mosty: Północny oraz na przedłużeniu al. Krasińskiego, na Żoliborzu, skąd pochodził Kuroń. Już powstał komitet narodowy, którego celem jest doprowadzenie do szybkiej realizacji inwestycji oraz namówienia społeczeństwa i władz miasta do nadania mostu imienia znanego społecznika i działacza politycznego. Inicjatywa wyszła od strony Uni Wolności. Miasto jak na razie do pomysłu podchodzi sceptycznie, jednocześnie dementując, jakoby most miał na pewno powstać w najbliższym czasie.

Source: sz.s.GW

12.01.2007
 


Nowy lokal "z recyklingu"
Na początku kwietnia w Warszawie pojawiło się nowe miejsce, które stawia na ekologiczną stronę życia w zgodzie z naturą. Znajomi Szymon Ziel...


Jean Louis David

reviewed on 09.12.2018
"W Warszawie dobrych fryzjerów JLD może na palcach 2 dłoni by wyliczyć reszta są to fryzjerzy z chodnika wzięci przeszkoleni przez tydzień i ..."
napisz własną opinię


Warszawa - dojazd
Warszawa - komunikacja
wyszukiwarka