Warszawa Niusy

niusy home
spis wiadomości

Kamiński kręci w Warszawie

Realizacja "Hanii" zmierza ku końcowi. Reżyserem filmu na podstawie scenariusza Andrzeja Gołdy, jest Janusz Kamiński, dwukrotny laureat Oscara, również autor zdjęć i koproducent.
Kamiński to pochodzący z Polski, mieszkający w Stanach Zjednoczonych, artysta uważany za jednego z najwybitniejszych operatorów na świecie. Sławę zdobył przede wszystkim dzięki współpracy ze Stevenem Spielbergiem, z którym realizował takie filmy, jak "Lista Schindlera", "Amistad" i "Szeregowiec Ryan".
Od roku 2000 próbuje swoich sił również jako reżyser. "Hania" to jego druga, po "Straconych duszach", produkcja.
Szczególna ze względu na to, że jednym z producentów jest wybitny reżyser polski - Juliusz Machulski, który z chęcią chciał współpracować z naszym sławnym rodakiem.
"Hania" to kameralna opowieść o jednym dniu z życia młodego, bezdzietnego małżeństwa - Wojtka i Oli. To dzień Wigilii BOżego Narodzenia - święto o tyle szczególne, że dwójka ludzi właśnie wtedy ma przyjąć pod swój dach małego osobnika - Kacpra, pochodzącego z domu dziecka. Wydarzenie to ma szczególne znaczenie oraz późniejsze konsekwencje, które wpłyną na dwójkę małżonków.
Jak twórcy sami podkreślają - chcieli zrobić film w amerykańskim stylu (happy end), choć w polskich realiach. To pogodna historia, która ma wnieść trochę światła i nadzieji w cały szary zamęt codziennego, zabieganego życia. Film ma przynosić pewną ucieczkę od rzeczywistiości, ma się od niej odróżniać i właśnie w taką wizję kinematografii wierzą twórcy filmu, czego dowodem jest właśnie "Hania".

Source: sz.s.

31.01.2007
 


Nowy lokal "z recyklingu"
Na początku kwietnia w Warszawie pojawiło się nowe miejsce, które stawia na ekologiczną stronę życia w zgodzie z naturą. Znajomi Szymon Ziel...


Jean Louis David

reviewed on 29.09.2018
"Napiszcie proszę jak wyglądają wasze liczne szkolenia i na czym one się opierają? Gdzie byliście na tych szkoleniach? Ile godzin was szkolił..."
napisz własną opinię


Warszawa - dojazd
Warszawa - komunikacja
wyszukiwarka