Warszawa Niusy

niusy home
spis wiadomości

John B w klubie 55

W ramach drugich urodzin kolektywu muzycznego BASSKontrass, 17 lutego w KLubie 55 pojawi się jedna z najjaśniejszych i najoryginalniejszych postaci na scenie muzyki drum&bass i klubowo-tanecznej w ogóle - John B.
Formacja BASSKONTRASS istnieje od roku 2004, założona przez team producencki Sesiz i Kraff - weteranów i innowatorów warszawskiej sceny klubowej. Podczas, gdy pierwszy zajmował się szeregiem imprez, z których najsłynniejszą była Drumophobia, drugi - promował drum&bass i szeroko pojęta muzykę elektroniczną w mediach.
Kolektyw ma już na koncie 10 edycji imprez BassKontrass, na których pojawiały się sławy gatunku niemal z całego świata, dzięki czemu formacja ugruntowała swoją pozycję na globalnej scenie drum&bass.
W ramach drugich urodzin Kolektywu pojawi się John B. to muzyk, który wyprowadził gatunek ze ściśle pojmowanej, ciasnej juzż estetyki na nowe pole, elsperymentując w różnych proporcjach z innymi gatunkami muzyki elektronicznej, takimi jak electro, hardcore, jazz, rave. Efektem końcowym jest uznianie go za twórcę nowego odłamu breaka - trance/electrostep.
W jego dyskografii znajdziemy albumy/kompilacje: Visions / New Identity Recordings (1997) Catalyst (1999) Redox – Catalyst Reprocessed (2000) Brainstorm – John B DJ Mix Compilation (2002) Future Reference / Single CD & Ltd. 2xC(2003), In:transit (2004) i przede wszystkim najwnowszy i przynoszący mu największą sławę - Electrostep(2006)
John B to postać, która w dużym stopniu szokuje swoim oryginalnem wyglądem, który dopełnia jego sceniczny wizerunek.
Oprócz gościa z zagranicy zagrają przedstawiciele BassKontrass: Sesiz TmDaG Stikorama AnT
Gościnnie na wokalu: Wiosna (addiction rec.) a wizualizacje - Sosnish

Source: sz.s.

06.02.2007
 


Nowy lokal "z recyklingu"
Na początku kwietnia w Warszawie pojawiło się nowe miejsce, które stawia na ekologiczną stronę życia w zgodzie z naturą. Znajomi Szymon Ziel...


Jean Louis David

reviewed on 09.12.2018
"W Warszawie dobrych fryzjerów JLD może na palcach 2 dłoni by wyliczyć reszta są to fryzjerzy z chodnika wzięci przeszkoleni przez tydzień i ..."
napisz własną opinię


Warszawa - dojazd
Warszawa - komunikacja
wyszukiwarka