Warszawa Niusy

niusy home
spis wiadomości

Shitmat w Warszawie

Sięgam pamięcią wstecz do roku 2005. Maj. Kraków. Trochę zimno, nastrój trochę zamulony... który miał się wkrótce zmienić. Diamteralnie. Czekało mnie spotkanie z trzema istnymi jeźdźcami apokalipsy. Prawdziwymi rzeźnikami współczesnej muzyki elektronicznej. A wszystkie to miało się dziać pod dość jednoznaczną nazwą - The MONSTERS of MASH UP.
Trzech mocarzy: Bong-Ra, Enduser i przede wszystkim - ShitMat. Panowie, którzy tworzą jedną z najbardziej rebelianckich i miażdżących odmian muzyki elektronicznej. Prawdziwe ikony stylistyki.
Wspominienia nasunęły mi się przy okazji kolejnej wizyty w Polsce jednego spośród muzyków - Henrego Collinsa aka ShitMat. Jak widać, ten szalony Brytyjczyk upodobał sobie nasz kraj. Dopiero co pojawił się jako główna gwiazda Breakcore.pl Launch Party - festiwalu inaugurującego otwarcie strony poświęconej muzyce breakcore, a tu powraca poraz kolejny. Tak jak poprzednio - w towarzystwie nagrywającego dla Wrong Music - Eboli.
Nie ma zbyt wielu ludzi, którzy w tak brutalny, energiczny i oryginalny sposób potrafią zrobić istną masakrę dźwiękową na tak różnorodnych stylach i gatunkach muzycznych jak Shitmat. To prawdziwa jazda bez trzymanki, bez barier stylistycznych: od country, funk, breakbeat, punkrock, heavymetal, raggajungle, dnb, gabbery po najcięższy breakcore. Do tego dochodzą powycinane i zmielone sample ze znanych przebojów, ataki na listy przebojów, w których jest niewątpliwym mistrzem. Szybko, głośno, mocno!!!
Ebola nie ustępują mu w sile, łącząc dużo hałaśliwych dźwięków z masą ciężkich basów i ultraszybkich rytmów.

Panowie umilą nam czas w warszawskim CDQ 10 marca.

Source: sz.s.

09.02.2007
 


Nowy lokal "z recyklingu"
Na początku kwietnia w Warszawie pojawiło się nowe miejsce, które stawia na ekologiczną stronę życia w zgodzie z naturą. Znajomi Szymon Ziel...


Jean Louis David

reviewed on 29.09.2018
"Napiszcie proszę jak wyglądają wasze liczne szkolenia i na czym one się opierają? Gdzie byliście na tych szkoleniach? Ile godzin was szkolił..."
napisz własną opinię


Warszawa - dojazd
Warszawa - komunikacja
wyszukiwarka