Warszawa Niusy

niusy home
spis wiadomości

Warszawa we Francji

Komiks dziejący się w Warszawie, który do tego można kupić we Francji - tak!!!W tak nietypowy, ale oryginalny sposób stolica Warszawy ponownie stała się przedmiotem ogólnoeuropejskiej promocji i to oczywiście - dzięki pomysłom naszych ambitnych rodaków.

"Romantyzm" - nowa realizacja polskiego rysownika komiksowego Krzysztofa Gawronkiewicza i scenarzysty Grzegorza Janusza, to jednocześnie kontynuacja wydanego w roku 2005 komiksu - "Esencja". To historia detektywa Otto Bohatera i jego asystenta - szczura Watsona i, prowadzonych przez nich, dochodzeń i śledztw.
W kontynuacji , drogi przygód pary głównych bohaterów rozchodzą się w odrębnych kierunkach. Ogólna historia opowiadania dotyczy jednak sprawy zniknięcia sąsiada Otto Bohatera, którą zajmuje się ów detektyw, oraz tajemnicze knowania mające na celu rzekomą naprawę polskiej kultury.
Co jest najważniejsze, komiks jest mocno zakorzeniony w Warszawie. To ona gra tu główną rolę - swoimi ulicami, zakamarkami, budynkami, tworząc otoczenie do przygód Otta i Watsona. Widać dobrze znajome dla oka widoki: Łazienki, plac Trzech Krzyży, plac Na Rozdrożu, nabrzeże Wisły, Pałac Kultury. Nota bene, kościół św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu jest kluczowym miejscem dla komiksu.
Ciekawostką "Romantyzmu" jest użycie przez jego autorów podobizn ich znanych przyjaciół. I tak, przykładowo, w postaci sąsiada Otto Bohatera można rozpoznać znanego krytyka liteackiego - Pawła Dunina - Wąsowicza.

Polska wersja "Romantyzmu" nakładem Mandragory ukaże się dopiero 17 marca.

Source: sz.s.

15.02.2007
 


Nowy lokal "z recyklingu"
Na początku kwietnia w Warszawie pojawiło się nowe miejsce, które stawia na ekologiczną stronę życia w zgodzie z naturą. Znajomi Szymon Ziel...


Jean Louis David

reviewed on 29.09.2018
"Napiszcie proszę jak wyglądają wasze liczne szkolenia i na czym one się opierają? Gdzie byliście na tych szkoleniach? Ile godzin was szkolił..."
napisz własną opinię


Warszawa - dojazd
Warszawa - komunikacja
wyszukiwarka