Warszawa Niusy

niusy home
spis wiadomości

Władysław Bartoszewski ma 85 lat!!!

W dniu dzisiejszym swoje 85te urodziny świętuje Władysław Bartoszewski - jeden z najwybitniejszych i najbardziej docenianych autorytetów wśród ludzi polskiej sceny polityczno - publicystyczno. Człowiek o szerokim światopoglądzie, bogatej przeszłości i donośnym głosie i wpływie na opinię publiczną, daleko wykraczającą poza granice naszego kraju.

Władysław Bartoszewski to człowiek, który w swoim życiu przeżył naprawdę wiele. Był oficerem AK, choć nie chełpi się i nie odcina kuponów od tego faktu, tak jak nie jeden spośród żołnierzy tej formacji.
Był więźniem obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu. Zażarcie sprzeciwiał się filozofii i agresji hitlerowskiej. Walczył w powstaniu warszawskim.
Był ofiarą dyktatury stalinowskiej oraz reżimu komunistycznego. Więziony przez ówczesną władzę, nie poddawał się i nie dawał się złamać.
W końcu - był polskim ambasadorem, ministrem i senatorem. Jest prezesem Polskiego Pen Clubu.
Zażarty przeciwnik antysemityzmu, wielokrotnie opowiadał się w obronie mniejszości narodowych.
Władysław Bartoszewski to osoba, którą kształtują same pozytywnie nakreślone polskie cechy, nieprzewartościowane i nieprzesadzone, ale przede wszystkim autentyczne. Prawdziwie patriotyczne cechy, które powodują, że możemy śmiało być dumni z tego, że jesteśmy Polakami.

Source: sz.s.

19.02.2007
 


Nowy lokal "z recyklingu"
Na początku kwietnia w Warszawie pojawiło się nowe miejsce, które stawia na ekologiczną stronę życia w zgodzie z naturą. Znajomi Szymon Ziel...


Jean Louis David

reviewed on 09.12.2018
"W Warszawie dobrych fryzjerów JLD może na palcach 2 dłoni by wyliczyć reszta są to fryzjerzy z chodnika wzięci przeszkoleni przez tydzień i ..."
napisz własną opinię


Warszawa - dojazd
Warszawa - komunikacja
wyszukiwarka