Warszawa Niusy

niusy home
spis wiadomości

Mp-3 w Montowni

26 - 28 lutego w wyniku współpracy Centrum Artystycznego Montownia oraz warszawskiej Akademii Tetralnej przedstawiony zostanie najnowszy projekt muzyczny w formie recatilowej - "Mp-3".

Zgodnie ze słowami hasła chrakterycującego przedsięwzięcie:
"MP3" to pełen świeżości śpiew zespołu, 100 minut muzyki oraz indywidulane interpretacje.

Głównym pomysłodawcą i jednocześnie reżyserem spektaklu jest Mariusz Benoit - aktor, który występował wielokrotnie na deskach Teatru Powszechnego w Warszawie, Narodowego i Rozmaitości. Od 1990 wykłada na Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej, skąd wywodzą się aktorzy, biorący udział w spektaklu "Mp-3", będący jednocześnie studentami owej uczelni.
Przedstawienie jest owocem półrocznej współpracy. Zakres pracy obejmuje rozległy materiał pracy śpiewu indywidualnego i zespołowego. Oryginalne interpretacje opierają się przede wszystkim na zależnościach między trzema podstawowymi elementami, wpływającymi na przebieg i wynik pracy - tekst, muzyka i wykonawca.
Spektrum przedmiotu interpretacji natomiast jest szerokie, obejmując zarówno kompozycje Chopina, Bacha, Moniuszki, J. Satanowskiego, Z. Koniecznego, J. Brela, ST. Radwana, Piatzzolli, jak i szeroko pojętą "piosenkę" - Nicka Cave, Kayah czy G. Ciechowskiego

Source: sz.s.

20.02.2007
 


Nowy lokal "z recyklingu"
Na początku kwietnia w Warszawie pojawiło się nowe miejsce, które stawia na ekologiczną stronę życia w zgodzie z naturą. Znajomi Szymon Ziel...


Jean Louis David

reviewed on 29.09.2018
"Napiszcie proszę jak wyglądają wasze liczne szkolenia i na czym one się opierają? Gdzie byliście na tych szkoleniach? Ile godzin was szkolił..."
napisz własną opinię


Warszawa - dojazd
Warszawa - komunikacja
wyszukiwarka