Warszawa Niusy

niusy home
spis wiadomości

Kosmiczny Finał

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała po raz piętnasty, pod hasłem "Ale kosmos...". Jak dotąd na jej koncie znalazło się ponad 23 mln zł.
Podobnie jak w poprzednim roku, dzięki uzbieranym pieniądzom, będzie można zakupić sprzęt ratujący życie dzieci poszkodowanych w wypadkach. Część uzbieranej kwoty przeznaczona będzie rónież na naukę zasad pierwszej pomocy. Tegoroczną nowością jest pomoc dla dorosłych - chorych na cukrzycę.
Na Placu Defilad przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie pojawiło się ok. tysiąc osób. Publiczność zabawiali myzycy, tacy jak zespół Leszcze, Dezire, Jupa, For Sale, Sex Bomba, a także Kasia Rodowicz, Wojtek Klich oraz No To Co. Oprócz nich pojawili się również Zbigniew Hołdys, Shanon, Farben Lehre, którzy zagrali w ramach tzw. "Godziny Jurka Owsiaka", która rozpoczęła się o godz. 19.00.
Zaraz po stałym elemencie każdego Finału, czyli "Światełku do nieba" odbyła się ostatnia część imprezy, na której wystąpili tacy artyści, jak Mieczysław Szcześniak, Stan Borys z grupą Imię Jego 44, Bracia.
W ramach akcji "Policz się z cukrzycą" - czyli programu stosowania pomp insulinowych u dzieci z cukrzycą, która w tym roku odbyła się również dla osób dorosłych, w Warszawie zorganizowano specjalny bieg, symbolizujący walkę z tą groźną chorobą. Trasa objęła 4 km, a prowadziła głównymi ulicami stolicy.

Source: sz.s.

15.01.2007
 


Nowy lokal "z recyklingu"
Na początku kwietnia w Warszawie pojawiło się nowe miejsce, które stawia na ekologiczną stronę życia w zgodzie z naturą. Znajomi Szymon Ziel...


Jean Louis David

reviewed on 29.09.2018
"Napiszcie proszę jak wyglądają wasze liczne szkolenia i na czym one się opierają? Gdzie byliście na tych szkoleniach? Ile godzin was szkolił..."
napisz własną opinię


Warszawa - dojazd
Warszawa - komunikacja
wyszukiwarka