Warszawa Niusy

niusy home
spis wiadomości

Dan Reisinger w warszawskim Muzeum Plakatu

W Muzeum Plakatu w Wilanowie 10 marca 2007 odbędzie się wernisaż prac jednego z najnowocześniejszych projektantów graficznych oraz współczesnych izraelskich designerów. Do Polski przyjedzie prawdziwy pionier i awangardzista tej dziedziny sztuki - Dan Reisinger.

Urodzony w byłej Jugosławii i wychowujący się w Izraelu artysta znany jest zarówno ze zbiorowych, jak i indywidualnych wystaw. Studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Jerozolimie i w londyńskiej Central School of Art and Design (dzisiejszy Central Saint Martins College of Art and Design).
Jest twórcą wielu politycznie, społecznie i kulturowo - zorientowanych tematycznie plakatów oraz innych projektów graficznych takich, jak kalendarze ( jednym z nich jest - powstały wyjątkowo dla Museum of Modern Art w Nowym Jorku), opakowania czy rysunki. Przede wszystkim jest jednak projektantem ponad 150ciu logotypów, znaków firmowych oraz systemów wizualnych kilkudziesięciu najważniejszych izraelskich firm, instytucji i korporacji. Wśród nich są m.in. El Al, Tel Aviv Stock Exchange, Ministerstwo Turystyki czy Open Museum. Oprócz tego nieprzerwanie zajmuje się malarstwem, a ostatnio również projektami architektonicznymi. W pracy projektowej inspiruje się tradycją koloryzmu, minimalizmu i konstruktywizmu.
W warszawskim Wilanowie Dan Reisinger pojawi się ze swoją najnowszą ekspozycją o tytule - "Logika i magia - wystawa retrospektywna". Ta pierwsza w Polsce prezentacja dokonań grafika trwać będzie do 29 kwietnia. Muzeum Plakatu w Wilanowie znajduje się na ul. St. Kostki Potockiego 10/16.

Oprócz niego organizatorami wystawy są również: · Złote Orły sp. z o.o. oraz Fundacja Opałka.

Source: sz.s.

5.03.2007




 


Nowy lokal "z recyklingu"
Na początku kwietnia w Warszawie pojawiło się nowe miejsce, które stawia na ekologiczną stronę życia w zgodzie z naturą. Znajomi Szymon Ziel...


Jean Louis David

reviewed on 29.09.2018
"Napiszcie proszę jak wyglądają wasze liczne szkolenia i na czym one się opierają? Gdzie byliście na tych szkoleniach? Ile godzin was szkolił..."
napisz własną opinię


Warszawa - dojazd
Warszawa - komunikacja
wyszukiwarka