Warszawa Niusy

niusy home
spis wiadomości

Zmiany na Okęciu?

Prawdopodobnie na początku maja na Okęciu do użytku zostanie oddana nowa hala odlotów, dzięki czemu pasażerowie tanich linii lotniczych będą odprawiani w nowym terminalu. Jedynym dodatkowym wymogiem będzie dopłata do biletów w wysokości 30 zł. W głównym terminalu opłata pasażerska wynosi 60 zł, jest zatem dwa razy wyższa. Jak wiadomo, w sezonie letnim kolejki zaczynają się już przed samym wejściem. W związku z tym, panujący w Etiudzie ścisk nie będzie już doskwierał podróżnym.

Rozbudowa terminalu prowadzić będzie do zamknięcia części starego dworca wraz ze znajdującym się tam niewielkim terminalem krajowym. W tym momencie pojawia się kwestia pasażerów do tej korzystających z ów dworca. Rozpatrywane są dwa warianty. Pierwszy wariant to skierowanie ich do nowego terminalu, drugi to skierowanie lotów krajowych do budynków Etiudy. Załatwionoby zarazem problem tanich linii lotniczych, których pasażerów jest o wiele więcej od podróżnych lecących do innych miast Polski.
Zdania na temat zmian sa podzielone.

Najprawdopodobniej już w tym tygodniu zapadnie w tej sprawie decyzja. Władze lotniska biorą pod uwagę jeszcze możliwość pozostania tanich linii w Etiudzie, należałoby ją po prostu w kilka miesięcy rozbudować.
Dopiero jesienią przyszłego roku pasażerowie tanich linii lotniczych będą mogli korzystać z portu lotniczego w Modlinie.

Source: sz.s. tur-info.pl

20.03.2007
 


Nowy lokal "z recyklingu"
Na początku kwietnia w Warszawie pojawiło się nowe miejsce, które stawia na ekologiczną stronę życia w zgodzie z naturą. Znajomi Szymon Ziel...


Jean Louis David

reviewed on 29.09.2018
"Napiszcie proszę jak wyglądają wasze liczne szkolenia i na czym one się opierają? Gdzie byliście na tych szkoleniach? Ile godzin was szkolił..."
napisz własną opinię


Warszawa - dojazd
Warszawa - komunikacja
wyszukiwarka