Warszawa Niusy

niusy home
spis wiadomości

Nadzieja skandynawskiego punkrocka w Polsce

Punk rock - to oczywiście uproszczenie, ponieważ dla zespołu The Unit nie istnieją takie dość osobliwe podziały jak to, czy coś jest punkiem czy nie. Jakiś czas temu zostali okrzyknięci nadzieją skandynawskiego garażu, ze względu na swoje wydanie tej muzyki, i odtąd wiodą prym w duńskim wydaniu tego gatunku. Zespół odrzegnuje się od jakichkolwiek jednoznacznych podziałów, koncentrując sie przede wszystkim na swobodzie i wolności artystycznej.

The Unit debiutowało wydanymi w roku 2001 dwoma siedmiocalówkami. Od razu zostali ochrzczeni nadzieją garażowego punka, rodem z lat 60tych, jakiego na duńskiej scenie muzyki niezależenej dawno nie słyszano.
W roku 2004 wydają dla Black Tornado Records pełnowymiarową płytkę o tytule "White Night", która utwiedza ich pozycje i jest dodowdem prawdziwego talentu i niesamowitej wyobraźni muzyków. Rok 2006 przynosi drugi i ostatni jak dotąd album - "Gunpoint".
Panowie mają za sobą trasy koncertowe m.in. z takimi sławami jak UK Subs oraz występ na festiwalu Roskilde.

Muzyka The Unit jest ciężka i szorstka, ale jednocześnie poszukująca i twórcza, dzięi czemu nie można wrzucić zespołu w jedną stylistyczną szufladkę. Tekstowo, dużo tutaj tematów nieufności, zazdrości, wstydu, cudzołóstwa i apokaliptycznych wizji szalejącego na naszych oczach świata.
2 kwietnia 2007 zespół pojawi się na koncercie w warszawskiej Aurorze w ramach cyklu TOO MUCH SATAN FOR ONE HAND. Towarzyszyć im będą dwie kapele pochodzące ze stolicy: The Black Tapes oraz Farel Gott.

Source: sz.s.

28.03.2007
 


Nowy lokal "z recyklingu"
Na początku kwietnia w Warszawie pojawiło się nowe miejsce, które stawia na ekologiczną stronę życia w zgodzie z naturą. Znajomi Szymon Ziel...


Jean Louis David

reviewed on 29.09.2018
"Napiszcie proszę jak wyglądają wasze liczne szkolenia i na czym one się opierają? Gdzie byliście na tych szkoleniach? Ile godzin was szkolił..."
napisz własną opinię


Warszawa - dojazd
Warszawa - komunikacja
wyszukiwarka