Warszawa Niusy

niusy home
spis wiadomości

Zmiany cen biletów Kolei Mazowieckich

Od 15 kwietnia pasażerowie, korzystający z usług kolei mazowieckich, płacić będą za bilety średnio o 5% więcej.
Jednorazowy bilet z Warszawy do Grodziska lub Piaseczna będzie kosztował 6,20 zł, a miesięczny na tych trasach - 130,20zł. Nie zmienione pozostaną jedynie ceny biletów na terenie Warszawy.
Bezpośrednim powodem podniesienia cen jest przede wszystkim cena energii, która regularnie drożeje, jak i koszt korzystania z torów.

Co miesiąc kontrolerzy łapią ok. 6 tys. osób jadących bez ważnego biletu. Rekordzista w zeszłym roku dostał 97 mandatów. W związku z tym, kolej ogłosiła bewzględna walkę z gapowiczami. Co więcej, dłużnicy ociągający się z zapłatą kar trafią do Krajowego Rejestru Długów. Znaleznienie się w owym spisie uniemożliwia otrzymanie kredytu w banku czy kupowanie na raty.
Istnieją plany powiększenia strefy monitoringu oraz wyposażeniu większej ilości pociągów w kamery. Obecnie na Mazowszu jeżdżą 23 pociągi wyposażone w odpowiedni sprzęt do monitorowania. Do końca roku w kamery zostanie wyposażonych kolejnych dziesięć. Monitoring w jednym składzie kosztuje ok. 40 tys. zł, ale ta inwestycja jest opłacalna. Takie wydatki są konieczne i nikt nie watpi w ich celowość - bezpieczeństwo klientów kolei oraz walka z wandalami to bardzo ważne kwestie.

W ramach dodatkowych ofert lokalnych - koleje proponują, by z Warszawy do Czachówka codziennie jeździło dodatkowo w każdą stronę siedem pociągów.

Source: sz.s. TUR-INFO.pl

05.04.2007
 


Nowy lokal "z recyklingu"
Na początku kwietnia w Warszawie pojawiło się nowe miejsce, które stawia na ekologiczną stronę życia w zgodzie z naturą. Znajomi Szymon Ziel...


Jean Louis David

reviewed on 09.12.2018
"W Warszawie dobrych fryzjerów JLD może na palcach 2 dłoni by wyliczyć reszta są to fryzjerzy z chodnika wzięci przeszkoleni przez tydzień i ..."
napisz własną opinię


Warszawa - dojazd
Warszawa - komunikacja
wyszukiwarka