Warszawa Niusy

niusy home
spis wiadomości

Euro 2012

Jeszcze do wczoraj konkurowaliśmy z Włochami oraz Węgrami i Chorwacją. Dzisiaj stało się jasne, że razem z Ukrainą to właśnie w naszym kraju odbędą się przyszłe mistrzostwa Europy w roku 2012 w piłce nożnej. Decyzja zapadła dzisiaj w Cardiff. Kandydatura Polski i Ukrainy zwyciężyła w pierwszej turze głosowania, otrzymując osiem głosów.

To pierwsza, tego typu i o tak dużej wadze, impreza w Polsce, jak i w kraju naszego partnera.
W związku z tym, wśród Polaków, obywateli, opini publicznej zapanowała niespotykana euforia. Z wiadomości cieszą się ludzie sportu, kultury, ale również politycy i władze państwa.

Zorganizowanie mistrzostwa ma przynieść państwu polskiemu ogromne korzyści, nie tylko nobilitacyjne i prestiżowe, ale przede wszystkim - finansowo - komercyjne.

Nasz kraj, jak i - sąsiadów czeka jednak olbrzymia praca , której ogrom znacznie przekracza czas, którym dysponujemy. Istnieje wiele kwestii, które trzeba rozwiązać przed właściwą organizacją mistrzostw, olbrzymie przygotowania, budowy stadionów, austostrad, infrastruktury, która podniesie ciężar organizacji tak wielkiego wydarzenia.
Bardzo realnie wydaje się brzmieć hasło: "Polacy na stadiony - tylko gdzie one?"
Pozostaje nam wierzyć w optymizm polityków i działaczy i liczyć na to, że zamiast świętować nie będziemy musieli się wstydzić i to nie tylko za nas, ale różnież za naszych sąsiadów.

Source: sz.s.

18.04.2007
 


Nowy lokal "z recyklingu"
Na początku kwietnia w Warszawie pojawiło się nowe miejsce, które stawia na ekologiczną stronę życia w zgodzie z naturą. Znajomi Szymon Ziel...


Jean Louis David

reviewed on 29.09.2018
"Napiszcie proszę jak wyglądają wasze liczne szkolenia i na czym one się opierają? Gdzie byliście na tych szkoleniach? Ile godzin was szkolił..."
napisz własną opinię


Warszawa - dojazd
Warszawa - komunikacja
wyszukiwarka