Warszawa Niusy

niusy home
spis wiadomości

Halo? Kabaret?

25 maja br. na deskach Teatru Montownia odbędzie się premiera przedstawienia "Halo? Kabaret?", będącego częścią cyklu "Tradycje Literackie Przedwojennej Warszawy". Po pokazie premierowym, sztuka będzie wystawiana jeszcze dwa razy - 26 i 27 maja.

W założeniu autorów, "Halo? Kabaret?" miało mieć luźną formę i charakter, dlatego opiera się przede wszystkim na twórczości takich artystów, jak J. Tuwim, J. Jurandot, S. Grodzieńska czy W. Krukowski. Ich piosenki, monologi czy skecze są w znacznym stopniu związane z tzw. lekką muzą.

Humorystyczne zabiegi to tylko narzędzie, za pomocą którego wraz z autorami po raz kolejny analizujemy niegdysiejsze problemy i zagadnienia takie jak brak pieniędzy, konflikty małżeńskie czy takie banały jak wizyta u dentysty i towarzyszący jej strach. Całą historię dodatkowo umieszczoną w czasach dwudziestolecia międzywojennego wypełnia duża dawka lekkości i liryzmu - gwarant dobrej zabawy. Rozrywki, która zbalansowana jest odrobiną niezbednej refleksji.

Przedstawienie rozpoczyna się o godz. 19.00

Centrum Artystyczne Montownia ul. Konopnickiej 6 00-491 Warszawa

Source: sz.s.

14.05.2007
 


Nowy lokal "z recyklingu"
Na początku kwietnia w Warszawie pojawiło się nowe miejsce, które stawia na ekologiczną stronę życia w zgodzie z naturą. Znajomi Szymon Ziel...


Jean Louis David

reviewed on 29.09.2018
"Napiszcie proszę jak wyglądają wasze liczne szkolenia i na czym one się opierają? Gdzie byliście na tych szkoleniach? Ile godzin was szkolił..."
napisz własną opinię


Warszawa - dojazd
Warszawa - komunikacja
wyszukiwarka