Warszawa Niusy

niusy home
spis wiadomości

Remont na al. Jerozolimskich

16 czerwca 2007 rusza remont al. Jerozolimskich w Warszawie. Roboty zaczną się od Mostu Piastowskiego, a następnie obejmą kolejne skrzyżowania - na pl. Zawiszy, pl. Starynkiewicza, przy Dworcu Centralnym, na Emilii Plater, Marszałkowskiej, Kruczej i rondzie de Gaulle a.

W związku z utrudnieniami władze miasta postanowiły wprowadzić klika zmian w miejskiej komunikacji tak, aby przynajmniej w podstawowym stopniu ułatwić życie mieszkańcom stolicy.
Po pierwsze, powstaną odpowiednie, zastępcze przejazdy przede wszystkim, ale nie tylko dla kierowców prywatnych, którzy nie mogą mogli wjeżdżać na tory na Mocie Poniatowskim. Na okres 4 miesięcy między pl. Zawiszy a rondem Waszyngtona przestaną kursować tramwaje. Mostem Śląsko - Dąbrowskim będzie kursować dziewiątka, a przywrócona zostanie czwórka, która będzie funkcjonować na trasie Waszyngtona - Zawisza, a na pl. Bankowym skręcać w Marszałkowską.

Jeśli chodzi o autobusy to prawie całkowicie znikną z mostu Śląsko - Dabrowskiego. Pozostanie jedynie linia nr 190 i 410. Pojawi się ich więcej natomiast na ul. Sokolej, Targowej, na odcinku - od al. Zielenieckiej do Dworca Wileńskiego, gdzie powstanie specjalny pas dla autobusów.

Dzięki planowanemu remontowi trasa prowadząca przez most Poniatowskiego ma należeć do nowoczesnych. Na równych i wyciszonych torach pojawią się niskopodłogowe tramwaje, wysokie dziś krawężniki mają być obniżone do 18 cm, a na przystankach mają pojawić się specjalne wyświetlacze...

Source: sz.s. GW

06.06.2007
 


Nowy lokal "z recyklingu"
Na początku kwietnia w Warszawie pojawiło się nowe miejsce, które stawia na ekologiczną stronę życia w zgodzie z naturą. Znajomi Szymon Ziel...


Jean Louis David

reviewed on 09.12.2018
"W Warszawie dobrych fryzjerów JLD może na palcach 2 dłoni by wyliczyć reszta są to fryzjerzy z chodnika wzięci przeszkoleni przez tydzień i ..."
napisz własną opinię


Warszawa - dojazd
Warszawa - komunikacja
wyszukiwarka