Warszawa Niusy

niusy home
spis wiadomości

Jubileusz nastarszego aktora w Warszawie

Niewielu ludzi może sporo i obiektywnie powiedzieć, jak wyglądał i jak obecnie wygląda teatr w naszym kraj, jak się zmieniał i jak kształtował się jego historia. Niewielu może się nazwać być aktorem, naprawdę autentycznym i wiernym własnym ideałom, a jednocześnie kroczącym własną, obraną wcześniej, drogą. A na niej spotyka się wiele przeszkód i trudności. To byłyby wyznania prawdziwego pasjonata i wielbiciela sztuki - takiego jakim niewątpliwie jest Wiktor Skowroński, który jest najstarszym, niezawodowym aktorem w Warszawie. Tak się składa, że artysta ten świętuje obecnie jubileusz swojej twórczości. W związku z tym, na tą okazję, wraz z reżyserem Tomaszem Służewskim przygotował sztukę "Ja, Feuerbach" Tankreda Dorsta.

Minęło już czterdzieści lat odkąd Witek, jak nazywają go znajomi, debiutował w spektaklu "Konrad Wallenrod" w reżyserii Haliny Jabłonowskiej. Od tego czasu aktor-amator przeszedł długą drogę, podczas której zagrał ponad 50 ról teatralnych. Jest też dwukrotnym laureatem Srebrnej Odznaki Recytatora z lat 1972 i 1974. Pracując nieprzerwanie zaznaczył swoją obecność w wielu znaczących teatrach warszawskich.

W latach 1967 – 1969 związany był z Teatrem Etiuda, do roku 1971 z Teatrem Rekonesans (obecnie Ochoty). W latach 1971-72 wspólpracował z Teatrem Ateneum – Scena 61, w 1973 przeszedł do zespołu Teatru Arboretum (Prochownia). W latach 1974-75 działał w Teatrze Stodoła. Od roku 1975 związany był z Zespołem Estradowym SDK WSM, gdzie udzielał się na scenie przez kolejne dziesięć lat, a od roku 1987 pracował w Teatrze Parabuch. W tym czasie okazjonalnie występował w Teatrze Paradox oraz na Scenie 07. Od 2005 roku udziela się również w spektaklach Teatru 13.

"Ja, Feuerbach" to opowieść o losie starego aktora – jego ciężkiej pracy, niepewności i zagubieniu w chorobie, z którą ma siłę nieprzerwanie walczyć. Sztuka będzie wystawiana na zakończenie sezonu teatralnego Białołęckiego Ośrodka Kultury.
Data wsytawianej sztuki: 17 czerwca godz. 18:00 wstęp wolny za zaproszeniami dostępnymi w sekretariacie BOK

Source: sz.s.

12.06.2007
 


Nowy lokal "z recyklingu"
Na początku kwietnia w Warszawie pojawiło się nowe miejsce, które stawia na ekologiczną stronę życia w zgodzie z naturą. Znajomi Szymon Ziel...


Jean Louis David

reviewed on 29.09.2018
"Napiszcie proszę jak wyglądają wasze liczne szkolenia i na czym one się opierają? Gdzie byliście na tych szkoleniach? Ile godzin was szkolił..."
napisz własną opinię


Warszawa - dojazd
Warszawa - komunikacja
wyszukiwarka