Warszawa Niusy

niusy home
spis wiadomości

Domino Records w Polsce

Brytyjska wytwórnia Domino to jedna z najciekawszych oraz najpopularniejszych niezależnych "wyspiarskich" wytwórni, o których ostatnimi czasy stało się bardzo głośno na całym świecie.
Wytwórnia ta to realizacja młodzieńczych pasji i idei, których korzenie sięgają jeszcze roku 1993. Czasu, gdy założyciel Domino - Lawrence Bell, wraz ze swoją ekipą, zakładali siedzibę w jednym z małych londyńskich biur. Podczas, gdy obecnie zastąpi je bardziej obszerne i nowoczesne.
Od początku i przez lata działalności, Domino zajmowało sie promocją różnorodnej stylistycznie muzyki, do dziś pozostając konsekwntnymi wobec obranej drogi. Od gitarowych, indie-rockowych kapel, przez neo-folkowe i neo-psychodeliczne poszukiwania oraz muzykę ekscentrycznych bardów, po współczesną elektronikę i ponadstylistyczne eksperymenty.
Prawdziwym przełomem był jednak sukces dwóch zespółów, nagrywajacych dla wytwórni - ARCTIC MONKEYS oraz FRANZ FERDINAND. To dzięki nim o Domino stało się głośno.

18 lutego Warszawska Fabryka Trzciny będzie gościć trzy, najświeższe pozycje w katalogu wytwórni, tworzące nowe pokolenie:
Archie Bronson Outfit - prezentują energetyczny, garażowy – psychodeliczny rock inspirowany The Stooges, wczesnymi The Beatles, Pere Ubu czy 13th Floor Elevators.
Psapp - oprócz tradycyjnych instrumentów i samplera, muzycy korzystają też z mniej konwencjonalnych źródeł dźwięku, jak zabawki czy instrumenty dziecięce. Wszystko to twaorzy ciekawe połączenie niezależnego popu, elementów elektroniki i bossanovy.
James Yorkston - songwriter, który czerpie zarówno z tradycyjnego folku brytyjskiego, jak i folk-rockowej tradycji zza Oceanu.

Source: sz.s.

17.01.2007
 


Nowy lokal "z recyklingu"
Na początku kwietnia w Warszawie pojawiło się nowe miejsce, które stawia na ekologiczną stronę życia w zgodzie z naturą. Znajomi Szymon Ziel...


Jean Louis David

reviewed on 29.09.2018
"Napiszcie proszę jak wyglądają wasze liczne szkolenia i na czym one się opierają? Gdzie byliście na tych szkoleniach? Ile godzin was szkolił..."
napisz własną opinię


Warszawa - dojazd
Warszawa - komunikacja
wyszukiwarka