Warszawa Niusy

niusy home
spis wiadomości

Teatr Ludowy w okresie letnim

Przyszedł czas na regulranie pojawiające się tendencje wszelkich instytucji nie tylko kulturalnych, które wraz ze zbliżającymi się wakacjami ograniczają swój repertuar lub kompletnie rezygnują z organizowania wydarzeń kulturalnych. Wiele ośrodków, w których rozwija się krakowska kultura i sztuka kieruje się tym, że w wakacje wielu ludzi opuszcza Kraków, w szczególności studenci, rozpoczynaja się urlopy, itd. Teatr Ludowy nie nalezy do takich miejsc. W związku ze zbliżającym się sezonem letnim zaprezentuje on kilka przedstawień, skierowanych do tych, którzy zostają w Krakowie. Nie zapominają także turystach, którzy ponownie zaleją Kraków w tym roku z jeszcze większym natężeniem niż w poprzednim. Z uwzględnieniem anglojęzycznej publiczności w szczególności.

Z myślą właśnie o tym specyficznym odbiorcy Teatr Ludowy zaprezentuje dwie sztuki w języku angielskim. Będzie to: “Pounding Nails in the Floor with My Forehead” (Czołem wbijając gwoździe w podłogę) Erica Bogosiana w reżyserii i wykonaniu Tomasza Obary - 6,7,8 lipca 2007 oraz "My Brillant Divorce” (Mój boski rozwód) Geraldine Aron, w reżyserii Jerzego Gruzy, w wykonaniu Krystyny Podleskiej - 19,20,27 lipca br.

Nie zapominawszy o polskim odbiorcy na deskach Teatru wystawiane będą: "Zwierzenia pornogwiazdy" w wykonaniu Tomasza Schimscheinera (28, 29 lipca), "Mąż mojej żony" (21,22,26 lipca) Miro Gavrana i "Wszystko o kobietach” (10,11,12 lipca), a także komedie: "Gąska" Nikołaja Kolady (13,14,15,18 lipca) oraz „Arabska noc” Rolanda Schimmelpfenniga (3,4,5 lipca).

Również dzieci znajdą coś dla siebie - spektakl "Niezwykły dom Pana A", który można zobaczyć w niedziele o godz. 11.00.

Spektakle odbywać się będą na Scenie Pod Ratuszem

Source: sz.s.

27.06.2007
 


Nowy lokal "z recyklingu"
Na początku kwietnia w Warszawie pojawiło się nowe miejsce, które stawia na ekologiczną stronę życia w zgodzie z naturą. Znajomi Szymon Ziel...


Jean Louis David

reviewed on 29.09.2018
"Napiszcie proszę jak wyglądają wasze liczne szkolenia i na czym one się opierają? Gdzie byliście na tych szkoleniach? Ile godzin was szkolił..."
napisz własną opinię


Warszawa - dojazd
Warszawa - komunikacja
wyszukiwarka