Warszawa Niusy

niusy home
spis wiadomości

Rocznica utworzenia Ks. Warszawskiego

Na rok 2007 przypada 200letnia rocznica powstania Księstwa Warszawskiego. Utworzone z terenów drugiego i trzeciego zaboru pruskiego, było konsekwencją sympatii, jaką dażył nasz kraj, Napoleon Bonaparte. Księstwo powstało na mocy traktatu z Tylży, a przestało istnieć w wyniku postanowień Kongresu Wiedańskiego z roku 1815. Administracyjnie dzieliło się na 10 departamentów. Formalnie niepodległe, nieoficjalnie było podporządkowane Francji.

Na 7 lipca 2007 w Warszawie przygotowywane są specjalne uroczystości, upamiętniające tą część naszej historii, które odbędą się w różnych częściach miasta. Impreza organizowana jest przez Miasto Stołeczne Warszawa.

Przed rozpoczęciem czynności związanych z tym wydarzeniem, 28 czerwca, o godz. 12 na pl. Bankowym 3/5 w Sali 131 przeprowadzona zostanie konferencja prasowa na temat tej imprezy. W związku z tym, że stolica po raz pierwszy świętować będzie tą rocznicę z tak dużym rozmachem, jest to świeże przedsięwzięcie, wszystko musi być dokładnie zaplanowane i przygotowane. W tworzenie tego patriotycznego widowiska zaangażowani są znani artyści i twórcy produkcji musicalowych, jak Janusz Józefowicz, który pełni tutaj rolę autora scenariusza i reżysera czy Janusz Stokłosa, zajmujący się opracowaniem muzycznym. Twórcy wezmą udział we wspomnianej konfernecji, na której pojawią się również prof. Marek Kwiatkowski – dyrektor Łazienek Królewskich, dr Jarosław Krawczyk – redaktor naczelny „Mówią Wieki”, Katarzyna Ratajczyk – dyrektor Biura Promocji Miasta

Source: sz.s.

26.06.2007
 


Nowy lokal "z recyklingu"
Na początku kwietnia w Warszawie pojawiło się nowe miejsce, które stawia na ekologiczną stronę życia w zgodzie z naturą. Znajomi Szymon Ziel...


Jean Louis David

reviewed on 29.09.2018
"Napiszcie proszę jak wyglądają wasze liczne szkolenia i na czym one się opierają? Gdzie byliście na tych szkoleniach? Ile godzin was szkolił..."
napisz własną opinię


Warszawa - dojazd
Warszawa - komunikacja
wyszukiwarka