Warszawa Niusy

niusy home
spis wiadomości

Gdzie to równouprawnienie?

Wytarczy niejasno sformułowany regulamin, aby przy okazji rozsławionego medialnie, pozornie niegroźnego estetycznie, wydarzenia, przysporzyć trochę kompromitacji znanej firmie, zajmującej pozycję na rynku. Na pewno zapewniając jej przy tym szkodliwą antyreklamę.

Glamour to czasopismo, skierowane do kobiet, które co roku organizuje tzw. "Bieg na szpilkach". Kto zwycięży - otrzymuje nagrodę pieniężną, którą może wykorzystać na zakupach ze stylistą.

Agnieszka to zwyciężczyni tegorocznej edycji konkursu, która odbyła się w ostatnią niedzielę, 24 czerwca 2007. Po zakończeniu biegu i zajęciu przez dziewczynę pierwszego miejsca, nastąpiła dziwna, wręcz paranormalna sytuacja. Zwyciężczyni zniknęła w tajemniczych i niewytłumaczalnych okolicznościach, którymi zainteresowałby się niejeden Fox Mulder czy niejedna Dana Scully. Na jej miejscu natomiast pojawił się nieznany do tej pory nikomu Michał, chłopak o długich włosach, łudząco przypominający Agnieszkę - naszą bohaterkę. Oczywiście, historia, przerysowana i podbarwiona elementami fikcji, mogłaby taką pozostać, ale przecież życie to nie film.
Po odkryciu przez organizatorów konkursu, że Agnieszka to Michał, który perfidnie sie pod nie podszył, nagroda nie została przyznana zwyciężczyni/zwycięzcy, który szlachetnie chciał przeznaczyć owe pieniądze na dzieci z domu dziecka

To oczywiste, że regulamin konkursu Glamour jest niejasno słormułowany. Zaraz po wzmiance, według, której:" Uczestnikiem Akcji może być każda osoba pełnoletnia lub osoba niepełnoletnia..." regulamin używa słów typu "uczestniczka" czy "zwyciężczyni". Pierwszy, główny paragraf nie mówi jednak nic o obowiązującej płci, gdyż takowe stwierdzenie byłoby wbrew konstytucji i podstawowym zasadom funkjonowania państwa.

Michał prawdopodobnie pół żartem, pół serio wykorzystał luki, jakie znalazły się w regulaminie konkursu. Przy okazji ośmieszył częste, stylizowane na walkę płci, nagonki pseudo-seksistowskie. Bo to zwykle faceci są źli, a biedne kobiety dyskryminowane w dziedzinach, w których chcą byc traktowane tak jak mężczyźni... Co ciekawe, w konkursie chciał wziąć udział również drugi mężczyzna, który jednak został zakwalifikowany.

Source: sz.s.

28.06.2007
 


Nowy lokal "z recyklingu"
Na początku kwietnia w Warszawie pojawiło się nowe miejsce, które stawia na ekologiczną stronę życia w zgodzie z naturą. Znajomi Szymon Ziel...


Jean Louis David

reviewed on 29.09.2018
"Napiszcie proszę jak wyglądają wasze liczne szkolenia i na czym one się opierają? Gdzie byliście na tych szkoleniach? Ile godzin was szkolił..."
napisz własną opinię


Warszawa - dojazd
Warszawa - komunikacja
wyszukiwarka