Warszawa Niusy

niusy home
spis wiadomości

Kolekcja Fundacji "la Caixa" w Warszawie

La Caja de Ahorros y Pensiones de Barcelona, "la Caixa" to instytucja finansowa, która trudni się również szeroko zakrojoną działalnością społeczną. Oprócz wspierania rozwoju regionalnego, zapobiegania wyłączności finansowej, propagowania inwestycji i oszczędności, La Caixa angażuje się w akcje edukacyjne, oświatowe, a także związane z ochroną środowiska oraz kulturą.
Kolekcja sztuki współczesnej, jaka znajduje się w posiadaniu Fundacji należy do największych w Hiszpanii.

Na okres, od 7 lipca do 2 września 2007 do warszawskiej Galerii Zachęta zawita wystawa, będąca zbiorem dzieł, pochodzących z owej kolekcji.
"Szczególne miejsca. Idee do zamieszkania." Wystawa w Zachęcie zaprezentuje kolekcje prac, wywodzących się z tradycji minimalistycznej, elementów przynależnych lub bliskich tej sztuce. Uznanie tego kierunku w sztuce współczesnej za jeden z elementarnych nurtów modernizmu nie jest już związane z tym, że minimalizm wywodzi się i jest spadkobiercą tenedencji konstruktywistycznych czy, że jest efektem postrzegania materii poprzez pryzmat jego doświadczeń. Jak wiadomo, tak o nim myślano, gdy wprowadzano jego koncepcje w życie.
Obecnie dowiedzione już jest to, że minimalizm tworzy konkretne struktury i nadaje się do zapełnienia nowych przestrzeni. Dzięki niemu wolne do tej pory obszary - wypełniane są treściami biograficznymi, społecznymi oraz historycznymi. Wszystkim tym, co towarzyszy nam podczas naszego codziennego życia.

Source: sz.s.

02.07.2007
 


Nowy lokal "z recyklingu"
Na początku kwietnia w Warszawie pojawiło się nowe miejsce, które stawia na ekologiczną stronę życia w zgodzie z naturą. Znajomi Szymon Ziel...


Jean Louis David

reviewed on 29.09.2018
"Napiszcie proszę jak wyglądają wasze liczne szkolenia i na czym one się opierają? Gdzie byliście na tych szkoleniach? Ile godzin was szkolił..."
napisz własną opinię


Warszawa - dojazd
Warszawa - komunikacja
wyszukiwarka