Warszawa Niusy

niusy home
spis wiadomo�ci

Wynton Marsalis w Warszawie

4 lipca 2007 - początek jednego z najważniejszych festiwali jazzowych jeżeli nie w tej części Europy, to na pewno w naszym, skromnym kraju. Warsaw Summer Jazz Days Co roku, Mariusz Adamiak, organizator event. Przy wyborze wykonawców, nie ogranicza się zarazem do jednej, konkretnej stylistyki gatunkowej, ale wręcz przeciwnie. Na kolejnych edycjach festiwalu pojawiali się przeróżni artyści, grający od klasycznego jazzu po jego awangardowe inklinacje i eksperymenty.

4 lipca 2007 na warszawskim Torwarze zagra prawdziwy klasyk współczesnego jazzu - Wynton Marsalis. Muzyk przyjeżdża do Polski z Lincoln Center Jazz Orchestra, obecnie będącym najważnieszym big-bandem na świecie.
Marsalis jest uznawany za jednego z najlepszych trębaczy oraz kompozytorów, którzy, zapatrzeni w przeszłość i klasyczne oblicze tej muzyki, stronią od awangardowych wycieczek. Dzięki brakowi radykalizmu i konsekwentnej postawie, udało mu się zdobyć spore uznanie zarówno wśród krytyków, jak i publiczności, kochającej swingujące klimaty. Jest dziewięciokrotnym zdobywacą nagrody Grammy, jako jedyny muzyk jazzowy zdobył nagrodę Pulitzera. Znane jest jego głębokie oddanie sztuce i kulturze oraz edukacji muzycznej. Marsalis pochodzi z jazzowej rodziny, zdobył muzyczne wykształcenie, a swój styl kształtował u takich tuzów, jak choćby Art Blakey.

Wraz z Lincoln Center Jazz Orchestra trębacz stawia na swing niż na eksperymenty i tego możemy spodziewać się po warszawskim koncercie, który rozpocznie się o godz. 20.00. Bilety, o cenie od 100-250 zł, będą jeszcze do dostania na godzinę przed imprezą - w kasie Torwaru.

Source: sz.s.

04.07.2007
 


Nowy lokal "z recyklingu"
Na początku kwietnia w Warszawie pojawiło się nowe miejsce, które stawia na ekologiczną stronę życia w zgodzie z naturą. Znajomi Szy...


Opera

reviewed on 09.02.2022
"..."
napisz w�asn� opini�


Warszawa - dojazd
Warszawa - komunikacja
wyszukiwarka