Warszawa Niusy

niusy home
spis wiadomości

Sztuka Współczesna a la MTV

Co ma wspólnego program znanej z amerykańskiego kanału muzycznego grupy młodych ludzi - Jackass z najnowszymi prądami w sztuce współczesnej? Co łączy te pozornie tak różne dziedziny, których miłośnicy mogliby jedynie popatrzyć na siebie z politowaniem, niż szukać w sobie nawzajem jakichś mentalnych podobieńst. Nawiązujących do idei i zamysłu artystycznego trzech artystów: Oskara Dawickiego, Igor Krenza, Pawła Książka oraz współpracoującego z nimi przy tym projekcie zespołu Jackass Polska, bardzo dużo. Szczególnie zapał, tworzenie czegoś świeżego i energetycznego bez zamierzenia artystycznego.

6 lipca 2007, w warszawskim Centrum Sztuki Współczesnej, rozpoczyna się wystawa "Don t try this at home", która już samym tytułem nawiązuje do tego balansującego na pograniczu komedii i akcji kaskaderskich, serialu, emitowanego przez talewizję MTV.
Zaangażowni w projekt artyści postanowili zestawić szalonych ludzi, biorących udział w polskiej edycji programu ze swoimi pomysłami artystycznymi.
Oskar Dawicki zaprosił Jackass do wykonania performance ,które zakłada leżenie w bezruchu i słuchanie przez godzinę egzystencjalnej, depresyjno-defetystycznej poezji Emila Ciorana. Wiersze czytać będzie przez Dyrektor Centrum Sztuki Wspolczesnej.

Igor Krenz zaproponował Jackass oglądnięcie 8-godzinnego filmu "Palace" o Palacu Kultury i Nauki w Warszawie. Obraz ma nawiązywać do slynnego dzieła Andy Warhola o tym samym tytułe.

W końcu, Paweł Książek wykonal serie obrazow i rysunków ukazujących podobne motywy wizualno-performatywne obecne zarówno w klasycznych performances i happeningach z lat 60. i 70. (m.in. Valie Export, akcjonisci wiedeńscy), jak i w srodowisku Jackass.

Source: sz.s.

06.07.2007
 


Nowy lokal "z recyklingu"
Na początku kwietnia w Warszawie pojawiło się nowe miejsce, które stawia na ekologiczną stronę życia w zgodzie z naturą. Znajomi Szymon Ziel...


Jean Louis David

reviewed on 29.09.2018
"Napiszcie proszę jak wyglądają wasze liczne szkolenia i na czym one się opierają? Gdzie byliście na tych szkoleniach? Ile godzin was szkolił..."
napisz własną opinię


Warszawa - dojazd
Warszawa - komunikacja
wyszukiwarka