Warszawa Niusy

niusy home
spis wiadomo�ci

Natalie Cole w Warszawie

Amerykańska piosenkarka jazzowa oraz gwiazda muzyki popularnej wsytąpi w ramach festiwalu Warsaw Summer Jazz Days 2007, na którym pojawił się już Wynton Marsalis, a w planach ma zagrać legenda freejazzu - Ornette Coleman.

Natalie urodziła się 6 lutego 1950 roku, jako córka innej legendy jazzu, Nata King Cole, który zmarł na raka wątroby, gdy miała 15 lat. Już jako dziewczynka, miała kontakt z wielkimi świata jazzu, soul i bluesa, a udzielać się muzycznie zaczęła już w wieku 11 lat.
Debiutowała w roku 1975 albumem "Inseparable" oraz pierwszym hitem "This Will Be (An Everlasting Love)", za którego wykonanie zresztą otrzymała nagrodę Grammy. Po pięcioletniej przerwie powróciła z płytą "Dangerous", następnie "Everlasting (dla EMI Manhattan)" w 1987. Album zawierał takie hity, jak "Jump Start," "I Live For Your Love" oraz remake przeboju jej ojca "When I Fall In Love". W roku piosenkarka wydała "Good To Be Back".
Największą popularność zdobyła artystka zdobyła dzięki albumowi "Unforgettable... with Love" (1991), który otrzymał nagrody Grammy za: Album Roku, Płytę Długogrającą Roku, Najlepsze Wykonanie Tradycyjnej Muzyki Rozrywkowej. Ta pozycja w dyskografii piosenkarki zawierała covery utworów jej ojca oraz sławny, tytułowy utwor, będący stworzonym dzięki współczesnym technologiom, duetem z Natem.
W późniejszym czasie Natalie angażowała się w kilka projektów w świecie rozrywkowym oraz wydała album "Snowfall On The Sahara" (1995), który ugruntował jej pozycję na scenie smooth jazzu oraz współczesnego wydania muzyki soul.
Przez większość swojego życia Natalie Cole walczyła z uzależnieniem od narkotyków, co wiele razy podkreślała, m.in. podczas wywiadów i w swojej autobiografii. Znana jest również jako aktorka oraz z udziału w akcjach charytatywnych.

We wrześniu 2006 roku swiatło dzienne ujrzał kolejny album artystki "Leavin", który jest kolekcją piosenek takich muzyków, jak Shelby Lynne, Kate Bush, Sting czy Fiona Apple. To hybryda i mieszanka RnB, popu i rocka, z małą domieszką hip-hopu.
Warszawski koncert odbędzie się w ramach promocji tej płyty.

Warszawa, Torwar, ul. £azienkowska 6a
16 lipca, godz. 20
Ceny biletów:
250 zł. - miejsca VIP (płyta)
150 zł. - trybuny (A,B,C,E,F,G,T,U,V,Y,Z)
100 zł. - trybuny (D,W)

Source: sz.s.

16.07.2007
 


Nowy lokal "z recyklingu"
Na początku kwietnia w Warszawie pojawiło się nowe miejsce, które stawia na ekologiczną stronę życia w zgodzie z naturą. Znajomi Szy...


Opera

reviewed on 09.02.2022
"..."
napisz w�asn� opini�


Warszawa - dojazd
Warszawa - komunikacja
wyszukiwarka