Warszawa Niusy

niusy home
spis wiadomości

Rolling Stones w Warszawie

Historia koncertów Rolling Stones w Polsce to pasmo dziwnych przypadków oraz nieszczęść i jedne z ważniejszych, kulturalno-rozrywkowych wydarzeń, jakie miały miejsce w historii naszego kraju.

Pierwsza wizyta gwiad rock and rolla u nas sięga jeszcze roku 1967 i wiąże się z całkowitym przypadkiem. Stonesi przyjechali do Warszawy tylko dlatego, że odwołano występ w Moskwie. Okoliczności te sprawiły, że właśnie Sala Kongresowa stała się miejscem, gdzie angielska legenda zagrała poraz pierwszy za Żelazną Kurtyną.

Z drugą wizytą związana jest po części zabawna, po części nieszczęśliwa dla gitarzysty Keitha Richarda, historia. W pogoni za obiektem jego fascynacji - kameleonem - członek The Rolling Stones spadł z drzewa i wylądował w szpitalu. Przez to została odwołana reszta trasy kapeli i m.in. koncert w Polsce.

W przypadku koncertu, który ma odbyć się w najbliższą środę, 25 lipca 2007, też pojawiła sie groźba odwołania.
Powód to sprawa bardzo poważna, ponieważ związana z wypadkiem grupy pielgrzymów we Francji. Prezydent RP rozporządził żałobę narodową, ale ostatecznie zezwolono na koncert zespołu.

Występ odbędzie się na Służewcu, ul. Puławska 266. Ceny biletów kształtują się od 165 do 1015 zł (VIP). Otwarcie Bramy Wyścigów nastąpi o godz. 16. Z centrum najszybciej można dojechać metrem do stacji Wilanowska, a stąd tramwajami: 4, 9, 33 i 36, do pętli Wyścigi. Obok będą się też zatrzymywać autobusy 505 z Dworca Centralnego.
Po koncercie do centrum jeździć będzie metro, funkcjonujące do godz. 1.10 w nocy. Ostatnie tramwaje odjeżdżają z Wyścigów ok. godz. 23.50. Skorzystać będzie można z dwóch autobusów nocnych do Dworca Centralnego: N34 i N83, które zatrzymują się obok Wyścigów .

Source: sz.s.

24.07.2007
 


Nowy lokal "z recyklingu"
Na początku kwietnia w Warszawie pojawiło się nowe miejsce, które stawia na ekologiczną stronę życia w zgodzie z naturą. Znajomi Szymon Ziel...


Jean Louis David

reviewed on 29.09.2018
"Napiszcie proszę jak wyglądają wasze liczne szkolenia i na czym one się opierają? Gdzie byliście na tych szkoleniach? Ile godzin was szkolił..."
napisz własną opinię


Warszawa - dojazd
Warszawa - komunikacja
wyszukiwarka