Warszawa Niusy

niusy home
spis wiadomości

Mistrzostwa Łyżwiarstwa Figurowego w Warszawie

Poprzednim razem Polska była gospodarzem tego typu mistrzostw w roku 1908 roku. Potrzeba było 99 lat, aby po raz kolejny zaznała tego zaszczytu. Warszawskie zmagania odbywają się jako pierwsze Mistrzostwa ISU w sezonie poolimpijskim i są przygotowaniem przed Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi Vancouver 2010.
Czas trwania zawodów to 4 dni treningów oraz 6 dni startów, zakończone Wielką Galą Łyżwiarską.
W Mistrzostwach uczstniczyć będzie ok. 350 osób z 35 krajów świata. Oprócz elity europejskiego łyżwiarstwa figurowego liczba ta obejmuje kierowników ekip, trenerów oraz sędziów. Wśród walczących o medale znajdzie się nasza para sportowa Dorota Zagórska i Mariusz Siudek.
Pojawi się również 380 dziennikarzy akredytowanych na imprezie. Ta imponująca liczba, dwukrotnie przewyższająca porównywalne zawody sportowe, świadczy o randze wydarzenia.
Przygotowania do głównej fazy zawodów rozpoczęły się już w niedzielę, 21 stycznia, pierwszymi treningami na lodowisku Torwar I i II oraz spotkaniem kierowników ekip w Hotelu Novotel.
Oficjalne rozpoczęcie mistrzostw miało miejsce wczoraj, w poniedziałek, W Teatrze Dramatycznym. Odbyło się ono po spotkaniu trenerów, sędziów i ekpiy technicznej.
Właściwe otwarcie zawodów już na lodzie odbędzie się w dniu dziejszym na Arenie Torwaru o godz. 18.30, przy czym o godz. 19.00 pierwsze pary zaczną przedstawiać swój program. Uroczystości poprzedzi obowiązkowa część - "Taniec Na Lodzie".

Source: sz.s.

23.01.2007
 


Nowy lokal "z recyklingu"
Na początku kwietnia w Warszawie pojawiło się nowe miejsce, które stawia na ekologiczną stronę życia w zgodzie z naturą. Znajomi Szymon Ziel...


Jean Louis David

reviewed on 29.09.2018
"Napiszcie proszę jak wyglądają wasze liczne szkolenia i na czym one się opierają? Gdzie byliście na tych szkoleniach? Ile godzin was szkolił..."
napisz własną opinię


Warszawa - dojazd
Warszawa - komunikacja
wyszukiwarka