Warszawa Niusy

niusy home
spis wiadomości

Sierpień w Warszawie

Wakacje są już w fazie punktu kulminacyjnego. Za niedługo rozpocznie się równia pochyła, która zabierze wszystkie ciepłe dni i wprowadzi nas w świat szarej jesieni. Dzięki działanilm niektórych ludzi, nie będziemy mieli czasu, żeby nad tym się zastanawiać lub po prostu nie zauważymy, jak nagle lato zamieni się w wiosnę, a później z zimę.
Już na pierwszą połowę sierpnia zaplanowano tyle wydarzeń, że zmiany klimatyczne i kalendarzowe będą ostatnią reczą, nad jaką będziemy się zastanawiać.
W przypadku wydarzeń muzycznych - wciąż trwa drugi po Warsaw Summer Jazz Days, tak duży warszawski festiwal jazzowy - Jazz na Starówce. 11 sierpnia w ramach evenetu, tym razem w Płocku, odbędzie się koncert francuskiego muzyka Erika Truffaza - prawdziwego wizjonera gatunku, który niejdnokrotnie łączył jazzową estetykę z nowoczesnymi trendami w muzyce (chodzi tu przede wszystkim o szeroko pojętą elektronikę i muzykę taneczną). Występ odbędzie się na Starym Rynku, a wstęp jest wolny. W ramach festiwalu Jazz na Starówce, w stolicy pojawi się prawdziwa legenda cool jazzu - Lee Konitz. Muzyk odwiedzi Polskę 11 sierpnia br, swiętując jednocześnie swój jubileusz.
Jeśli od trąbek i saksofonów ktoś jednak woli soniczny atak gitar to powinien koniecznie wpaść do Hard Rock Cafe. 13 i 14 sierpnia odbędzie się tutaj dwudniowy festiwal, na którym wystapią !!! (chk chk chk) - legenda dancepunka oraz Trail Of Dead, pochodząca z Teksasu fantastyczna grupa, grająca rozwichrzonego, hałaśliwego indie-rocka.

W pierwszej połowie sierpnia rozpoczyna się również 4 Europejski Tydzień Filmowy OFF/ON Warszawa 2007. To wydarzenie kulturalne, które łączy środowiska profesjonalistów amatorów i publiczność, twórców i publiczność w atrakcyjny i inspirujący sposób. Festiwal funkcjonuje na pograniczu filmu, muzyki i fotografii. POdczas jego trwania odbędą się prezentacje i konkurs najlepszych prac europejskiego kina krótkometrażowego (niezależnego, studenckiego i profesjonalnego), pokazy najlepszych europejskich filmów fabularnych, wydarzenia edukacyjne, warsztaty z profesjonalistami z dziedziny filmu.

Source: szs.

31.07.2007
 


Nowy lokal "z recyklingu"
Na początku kwietnia w Warszawie pojawiło się nowe miejsce, które stawia na ekologiczną stronę życia w zgodzie z naturą. Znajomi Szymon Ziel...


Jean Louis David

reviewed on 29.09.2018
"Napiszcie proszę jak wyglądają wasze liczne szkolenia i na czym one się opierają? Gdzie byliście na tych szkoleniach? Ile godzin was szkolił..."
napisz własną opinię


Warszawa - dojazd
Warszawa - komunikacja
wyszukiwarka