Warszawa Niusy

niusy home
spis wiadomości

Muzeum Narodowe zaprasza!!!

Muzeum Narodowe w Warszawie zaprasza do swojej siedziby w nowych godzinach otwarcia. Wystawy czasowe można zobaczyć w następujących godzinach: 10.00 - 16.00 (wtorek, środa), 10.00 - 20.00 (czwartek, piątek), 10.00 - 17.00 (sobota, niedziela). Galerie stałe są dostępne dla zwiedzających od 10.00 do 16.00. W poniedziałek wystawy są zamknięte. Kasy zamykane są na 45 minut przed zamknięciem Muzeum.

Przypominamy również o trwającej wystawie czasowej w Muzeum Narodowym - "Jak Meteor...", poświęconej życiu i twórczości Stanisława Wyspiańskiego. Z okazji setnej rocznicy śmierci artysty zebrano w Warszawie całą spuściznę artysty, zbieraną sukcesywnie od lat 20 XX wieku. Ekspozycja charakteryzuje się różnorodnością i stanowi swoisty przekrój przez to, co Wyspiański tworzył w swoim życiu. Od portretów i wizerunków ludzi mu znajomych, przez rysunki, szkice i plakaty, na sławetnym "Zielniku" skończywszy.
Muzeum Narodowe w Warszawie to miejsce, w którym zachował się spory wycinek z twórczości artysty.
Kolekcja znajdujących się tutaj dzieł Stanisława Wyspiańskiego obejmuje około stu prac. To 6 obrazów olejnych, około 50 pasteli i 40 akwarel, rysunki, szkice kredkowe i ołówkowe, trzy szkicowniki, jak również zespół korespondencji oraz materiały ikonograficzne.

Bilety na wystawy czasowe
normalny - 17 zł, ulgowy - 10 zł
Bilety na ekspozycje stałe
normalny - 12 zł, ulgowy - 7 zł, rodzinny na ekspozycje stałe - 25 zł, w soboty - wstęp wolny na galerie stałe

Source: sz.s.

23.08.2007
 


Nowy lokal "z recyklingu"
Na początku kwietnia w Warszawie pojawiło się nowe miejsce, które stawia na ekologiczną stronę życia w zgodzie z naturą. Znajomi Szymon Ziel...


Jean Louis David

reviewed on 09.12.2018
"W Warszawie dobrych fryzjerów JLD może na palcach 2 dłoni by wyliczyć reszta są to fryzjerzy z chodnika wzięci przeszkoleni przez tydzień i ..."
napisz własną opinię


Warszawa - dojazd
Warszawa - komunikacja
wyszukiwarka