Warszawa Niusy

niusy home
spis wiadomo�ci

Okęcie: terminal wciąż zamnknięty

W związku z tym, że nowopowstający terminal na lotniksu Okęcie wciąż nie otrzymał atestu ze strony strażaków, badających jego zabezpieczenia przeciwpożarowe, ta część portu lotniczego wciąż pozostaje zamknięta. Komendant główny nie wydał jeszcze ostatecznego werdyktu, który ma rozwiązać sprawę pasa o szerokości 25 m, na którym komunikaty płynące przez megafony są zagłuszane przez wentylatory. Odwołanie wpłynęło dwa tygodnie temu, a na wydanie decyzji straż ma miesiąc. W związku z tym istnieją obawy, że nowy terminal na lotnisku zostanie otwarty w korzystnej wersji za 2 tygodnie, a w mniej - za kilka miesięcy.

To jedna z największych i najważniejszych inwestycji, jakie prowadzi się w w Polsce, a jej historia sięga aż 2000 roku. Warta jest niemal 700 mln zł.
Lotnisko na Okęciu w tym momencie wprowadza w zakłopotanie zarówno turystów zagranicznych, którzy zastanwiaja się jak port lotniczy może tak wyglądać w jednym z większych miast Uni Europejskiej, a Polacy muszą się wstydzić, że takim miejscem dysponują.
Stary terminal jest kompletnie zatłoczony. Zaplanowany na 3, 5 mln pasażerów rocznie, przyjumje juz ponad dwa razy więcej osób. Tasiemcowe kolejki, tragicznie wyglądająca "Etiuda", zajmująca się odprawianiem i przyjmowaniem pasażeró lini lotniczych, nie robią dobrego wrażenia.

Source: sz.s.

04.09.2007
 


Nowy lokal "z recyklingu"
Na początku kwietnia w Warszawie pojawiło się nowe miejsce, które stawia na ekologiczną stronę życia w zgodzie z naturą. Znajomi Szy...


Ground Zero

reviewed on 01.11.2022
"Byłem tam na koncercie illusion. Perła. ..."
napisz w�asn� opini�


Warszawa - dojazd
Warszawa - komunikacja
wyszukiwarka