Warszawa Niusy

niusy home
spis wiadomości

Brak dużych centrów konferencyjnych

Nie tylko Kraków zmaga sie z tym problemem, ale jak widać również Warszawa - reprezentatywne centrum naszego państwa. Podczas gdy właśnie w "stolicy Małopolski" brakuje obiektów, w których możnaby organizować duże konferencje na kilkutysięczne audytorium (Nowe inwestycje budowlane w Krakowie, okazuje się, że również w Warszawie takich miejsc prawie nie ma, przez co omija nas, a szczególnie firm działających w branży turystycznej, perspektywa sporych korzyści finansowych.
Na dużych, międzynarodowych konferencjach i kongresach, które liczbowo obejmują ponad tysiąc gości można zarobić spore pieniądze, o czym przekonała sie już Praga i Budapeszt. Nasz kraj wciąż pozostaje opóźniony pod względem ilości obiektów przystosowanych do tego typu funkcji. To szczególnie bolesne, ponieważ na konferencjach zyskują nie tylko hotelarze, ale również inni przedsiębiorcy z całego miasta.
Koszt budowy ogromnego centrum (10 - 15 tys. osób) to około 200 mln euro. Tego typu inwestycje na całym świecie są realizowane w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Nasze gminy nie są na to jeszcze gotowe, co związane jest z obecną ustaw, regulującą realizowanie owych przedsięwzięć.

Według Międzynarodowego Stowarzyszenia Kongresów i Konferencji około 6 tys. międzynarodowych kongresów odbywa się cyklicznie co roku w innym kraju. Dlatego też mają szansę trafić również do Polski.

Sprawy w swoje ręce wzięli już prywatni przedsiebiorcy, którzy już zapowiadają lub wprowadzają w życie inwestycje, takie jak budowa centrum kongresowego w Krakowie przez Gromadę czy sieć nowych obiektów pod znanej marki Qubus i Hilton.

Source: sz.s.

11.09.2007
 


Nowy lokal "z recyklingu"
Na początku kwietnia w Warszawie pojawiło się nowe miejsce, które stawia na ekologiczną stronę życia w zgodzie z naturą. Znajomi Szymon Ziel...


Jean Louis David

reviewed on 19.03.2019
"Ok..."
napisz własną opinię


Warszawa - dojazd
Warszawa - komunikacja
wyszukiwarka