Warszawa Niusy

niusy home
spis wiadomości

Decyzje w sprawie Stadionu Narodowego

Po tym, jak 7 września 2007 została przyjęta przez Sejm ustawa o przeprowadzeniu finałowego turnieju mistrzostw Europy w piłce nożnej UEFA Euro 2012, to kolejna ważna decycja. Stadion Narodowy powstanie na błoniach Stadionu X-lecia, w pobliżu stacji Warszawa-Stadion. Będzie on w stanie pomieścić 55-tysięczną widownię ma być również wielofunkcyjny.

Koszt inwestycji ma oscylować wokół 1 mld złotych. Są zapewnienia, że rząd będzie współuczestniczył finansowo w tym przedsięwzięciu. W budżecie państwa na 2008 rok na ten cel ma być przeznaczone 60 mln zł. Do listopada tego roku ma zostać wyłoniona firma architektoniczna, która opracuje projekt nowego stadionu.

Celem projektu nie jest wyburzenie istniejącego obiektu, a jedynie przekształcenie go w wielofunkcyjną halę sportową. Pomysł wybudowania nowego obiektu na Błoniach pochodzi od Wojciecha Zabłockiego. W następstwie ma tam powstać hala sportowa, która znajdować się będzie wewnątrz starego stadionu. Budowa Nowego Stadionu planowo rozpocznie się wiosną 2009.

Source: GW

14.09.2007
 


Nowy lokal "z recyklingu"
Na początku kwietnia w Warszawie pojawiło się nowe miejsce, które stawia na ekologiczną stronę życia w zgodzie z naturą. Znajomi Szymon Ziel...


Jean Louis David

reviewed on 19.03.2019
"Ok..."
napisz własną opinię


Warszawa - dojazd
Warszawa - komunikacja
wyszukiwarka