Warszawa Niusy

niusy home
spis wiadomości

Warszawa w BBC

Po raz piąty już miasto Warszawa będzie reklamowane w brytyjskiej telewizji BBC, gdzie pokazywany będzie spot reklamowy przygotowany przez Fundację Warsaw Destination Alliance. Filmik wyświetlany był już w zeszłorocznej kampanii roku i według statystyk spowodował, że stolica stała się bardziej rozpoznawalna na świecie, a co najważniejsze podniosła się liczba rezerwacji miejsc w hotelach i innych miejscach, które bezpośrednio korzystają na tego typu imprezach.

Głównym celem brytyjskiej kampanii jest przede wszystkim skierowanie uwagi jak największej ilości zagranicznych biznesmenów właśnie na stolicę naszego kraju. Ludzi interesu, który jednocześnie są potencjalnymi organizatorami rozmaitych konceferencji, spotkań biznesowych, szkoleń, które miałyby odbywać się w Warszawie.

Spot, który swoją premierę miał w poprzednim roku, przedstawia grupę manekinów, którzy zastanawiają się na wyborem odpowiedniego miejsca na przeprowadzenie konferencji. Po przedstawieniu oferty stolicy Polski i pokazaniu najważniejszych walorów tego miasta postacie spadają ze stołków. Film jest utrzymany w żartobliwym tonie tak, aby zwrócić na siebie uwagę jeszcze większej ilości osób.

W 2006 roku reklamę obejrzało około 10 milionów widzów, natomiast rozpoznawalność miasta wśród widzów wzrosła o 92%. W tym roku reklama "Otwórz oczy na Warszawę" wyemitowana będzie 280 razy. W ciągu jednego dnia będzie ją można zobaczyć pięć razy. Koszt kampanii to ok. 431 tys. zł.

Source: sz.s.

18.09.2007
 


Nowy lokal "z recyklingu"
Na początku kwietnia w Warszawie pojawiło się nowe miejsce, które stawia na ekologiczną stronę życia w zgodzie z naturą. Znajomi Szymon Ziel...


Jean Louis David

reviewed on 19.03.2019
"Ok..."
napisz własną opinię


Warszawa - dojazd
Warszawa - komunikacja
wyszukiwarka