Warszawa Niusy

niusy home
spis wiadomości

Początek sezonu w Teatrze Polonia

Już w październiku warszawski Teatr Polonia świętować będzie swoje drugi urodziny. Prowadzony przez doświadczoną i jedną z najwybitniejszych polskich aktorek, nie tylko teatralnych, ale również filmowych - Krystynę Jandę otrzymał już od niejednego krytyka tytuł nadziei polskiego teatru. Nie tego, który prowokacyjnością oraz zaprzeczeniem wszelkich wartości i zasad próbuje sprzeciwić się otaczającej rzeczywistości, ale takiego, który jest nie przeintelektualizowany, nowoczesny, odważny, ale nie bojowy. Poprzedni sezon dla Teatru Polonia był wyjątkowo udany. W związku z tym na tegoroczne urodziny przygotowano szereg teatralnych wydarzeń kulturalnych.
Obchody planowane są na 27 i 28 października. Przez te dwa dni spektakle odbywać się będą non stop od 9 rano do 1 w nocy.
Zanim to nastąpi Teatr Polonia ma w planie kilka ciekawych premier, z których najbliższa to przedstawienie "Wątpliwość", które po raz pierwszy wystawiane będzie 29 września. Ze względu na kontrowersyjną tematykę może zostać szybko zaszufladkowane, co byłoby niedobre dla samej historii napisanej przez Johna Patricka Shanleya.
Opowieść, która bezpośrednio dotyczy molestowania dzieci przez księży, a pośrednio - granicy między tym, co dopuszczalne, a nie - idealnie wpisuje się w polską rzeczywistość. W czasy, w których na pierwszy plan wysunęła się wszędobylska podejrzliwość, podstawne lub bezpodstawne oskarżenia oraz kompletny bark zaufania dla innej osoby.
"Wątpliwość" to pierwszy spektakl w tym sezonie. W przyszłości na deskach Teatru Polonia wystawiana będzie "Kobieta w sytuacji krytycznej" Murray-Smith w reżyserii i adaptacji Krystyny Jandy oraz "Dowód" Davida Auburna w reżyserii. Ciekawostką drugiego spektaklu będzie udział Andrzeja Seweryna, który spotka się na scenie ze swoją córką Marią Seweryn.

Source: sz.s.

25.09.2007
 


Nowy lokal "z recyklingu"
Na początku kwietnia w Warszawie pojawiło się nowe miejsce, które stawia na ekologiczną stronę życia w zgodzie z naturą. Znajomi Szymon Ziel...


Ground Zero

reviewed on 16.12.2019
"Ja poznałem tam swoją żonę :)..."
napisz własną opinię


Warszawa - dojazd
Warszawa - komunikacja
wyszukiwarka