Warszawa Niusy

niusy home
spis wiadomości

Wzornictwo w Muzeum Plakatu

15 listopada br. dojdzie do pierwszej realizacji w ramach projektu, będącego częścią współpracy pomiędzy takimi warszawskimi instytucjami kulturalnymi, jak Muzeum Plakatu i Ośrodek Wzornictwa Nowoczesnego w Warszawie.
Tym razem w Wilanowie będzie można zobaczyć część kolekcji, zebranej w części Muzeum Narodowego, poświęconej sztuce dekoracyjnej, użytkowej. W swoich zbiorach Ośrodek posiada polskie meble, tkaniny, szkło, biżuterię, zabawki, ceramikę, które wspólnie stanowią zestaw, liczący około 23 000 obiektów, które powstały po 1918 roku.

"Pierwszą Odsłonę", czyli wystawę inaugurującą współpracę pomiędzy instytucjami, tworzyć będą przedmioty pochodzące z najważniejszych kolekcji Ośrodka. Zobaczyć je będzie można od 15 listopada - 31 grudnia 2007.
W ramach współpracy pomiędzy instytucjami, cykl przyszłych ekspozycji poświęcony będzie rozmaitym dziedzinom wzornictwa i sztuki użytkowej, takim jak krzesła polskie, figurki ceramiczne z IWP, sztuka użytkowa lat 40 i inne.

Source: sz.s.

12.11.2007
 


Nowy lokal "z recyklingu"
Na początku kwietnia w Warszawie pojawiło się nowe miejsce, które stawia na ekologiczną stronę życia w zgodzie z naturą. Znajomi Szymon Ziel...


Jean Louis David

reviewed on 29.09.2018
"Napiszcie proszę jak wyglądają wasze liczne szkolenia i na czym one się opierają? Gdzie byliście na tych szkoleniach? Ile godzin was szkolił..."
napisz własną opinię


Warszawa - dojazd
Warszawa - komunikacja
wyszukiwarka