Warszawa Niusy

niusy home
spis wiadomości

Działania Montowni

"Lekcja w Teatrze" to próba dotarcia do młodego odbiorcy, ucznia szkolnego poprzez sztukę i edukację teatralną. Program obejmuje spektakle, zajęcia w postaci wykładu, na którym uczestnicy będą analizować bardziej teoretyczny charakter sztuki teatralnej. Punktem wyjścia do wspólnych działań są dwie sztuki : „Szelmostwa Skapena” Moliera i „Zabawa” Sławomira Mrożka grane od lat z dużym powidzeniem w Teatrze Montownia.
Wykład poprowadzi prof. Henryk Izydor Rogacki. Wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie poruszy temat istoty teatru, rozpatrując go zarówno przez pryzmat bycia instytucją, jak i pewnej formy ludzkiego sposobu bycia. Takie spotkanie może być doskonałym uzupełnieniem programu lekcji języka polskiego oraz godziny wychowawczej.

Głównym elementem "Lekcji w Teatrze" będą spektakle:
27 listopada, godz. 10.00 i 13.00 - "Szelmostwa Skapena":
To sztuka, która opiera się na technice i wyobraźni aktorów, umiejętności w operowaniu gestem i głosem oraz ma autorski charakter. Czterech aktorów gra kilkanaście postaci, zachowując przy tym rytm i czytelność fabuły.

30 listopada, godz. 10.00 i 13.00 - "Zabawa"
„Zabawa” opowieść o narodzie polskim, tym, co sobą reprezentuje, jacy jesteśmy naprawdę... Polaków portret własny!

Source: sz.s.

26.11.2007




 


Nowy lokal "z recyklingu"
Na początku kwietnia w Warszawie pojawiło się nowe miejsce, które stawia na ekologiczną stronę życia w zgodzie z naturą. Znajomi Szymon Ziel...


Jean Louis David

reviewed on 09.12.2018
"W Warszawie dobrych fryzjerów JLD może na palcach 2 dłoni by wyliczyć reszta są to fryzjerzy z chodnika wzięci przeszkoleni przez tydzień i ..."
napisz własną opinię


Warszawa - dojazd
Warszawa - komunikacja
wyszukiwarka