Warszawa Niusy

niusy home
spis wiadomości

Maraton Amnesty International

10 grudnia przypada kolejna rocznica przyjęcia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka (1948) oraz Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Nawiązując do tej historycznej daty najbliższy weekend przejdzie pod hasłem walki o ochronę podstawowych praw każdego z nas, o co regularnie i od wielu lat stara się międzynarodowa organizacja Amnesty International.

Międzynarodowy Maraton Pisania Listów (w tym roku w obronie kobiet - "Wypisz je z więzienia") to już ósma edycja akcji, która wymyślona w Warszawie, zdążyła już zawitać do ponad 40 krajów. Tym razem uczestnicy będą pisać listy w obronie więźniarek, które niesłusznie zajmują cele w rozmaitych zakątkach świata.
Akcja Maraton to również szereg tematycznych wydarzeń kulturalnych i publicystycznych, które odbędą się od 8-9 grudnia 2007.
w piątek w godz. 16.00-17.00 na Chmielnej przy Nowym Świecie odbędzie się happening zachęcający Warszawiaków do udziału w Maratonie. Młoda dziewczyna przebierze się za prawdopodobnie niesłusznie więzioną siedemnastoletnią Irankę Delarę Darabi. Po zebraniu 100 podpisów strażnik symbolicznie uwolni kobietę.
Na Chłodnej Maraton otworzy Wiera Striemkowska z Białorusi – działaczka praw człowieka, obrończyni w procesach politycznych (broniła m. in. Mariusza Maszkiewicza, byłego ministra w Kancelarii Premiera), a zakończy 24 godziny później Kasia Nosowska

W sobotę o 18.00 na ponownie na Chłodnej 25 odbędzie się panel o prawach kobiet, a piętnaście minut później do akcji dołączą się piłkarze Legii, którzy przed meczem z Górnikiem Zabrze wyjdą na murawę w koszulkach Maratonu.

Wszystkie informacje: www.maratonamnesty.blox.pl [do kogo i w obronie kogo będą te listy – w zakładce „Komu Pomagamy”].

Source: sz.s.

06.12.2007
 


Nowy lokal "z recyklingu"
Na początku kwietnia w Warszawie pojawiło się nowe miejsce, które stawia na ekologiczną stronę życia w zgodzie z naturą. Znajomi Szymon Ziel...


Jean Louis David

reviewed on 29.09.2018
"Napiszcie proszę jak wyglądają wasze liczne szkolenia i na czym one się opierają? Gdzie byliście na tych szkoleniach? Ile godzin was szkolił..."
napisz własną opinię


Warszawa - dojazd
Warszawa - komunikacja
wyszukiwarka