Warszawa Niusy

niusy home
spis wiadomości

W hołdzie dla Berlina

Lou Reed to facet, którego zapewne nie trzeba przedstawiać nikomu. Każdy wie, że kiedyś współtworzył jedną z największych formacji lat 60tych - The Velvet Underground, która tworzyła podwaliny pod garażowego rocka psychodelicznego. Tam współpracował z inną wielka postacią muzyki XX wieku - Johnem Calem
Każdemu znane jest to, że gitarzysta i wokalista to również autor kamienia milowego w muzyce noise oraz współczesnej awangardzie, czym niewątpliwie jest album z 1975 roku - "Metal Music Machine".
Wreszcie, nikt nie wątpi w to, że Lou Reed to jeden z najciekawszych muzycznych skandalistów, który swoją życiową postawę interpretował jako swoisty kontrkulturowy sprzeciw wobec konsumpcyjnego społeczeństwa, w jakim dane mu było żyć.
Kim muzyk jest dzisiaj?
Przede wszystkim zasłużonym artystą oraz autorem wielu, uznanych, solowych płyt takich, jak "Transformer", "Songs For Drella" czy "Berlin".
Z tą ostatnią właśnie wiąże się warszawski koncert artysty, który odbędzie się ramach trasy koncertowej, upamiętniającej 35-lecie powstania tego znanego albumu. Lou Reed wystąpi w Sali Kongresowej, 14 lipca 2008.

Source: sz.s.

11.06.2008
 


Nowy lokal "z recyklingu"
Na początku kwietnia w Warszawie pojawiło się nowe miejsce, które stawia na ekologiczną stronę życia w zgodzie z naturą. Znajomi Szymon Ziel...


Jean Louis David

reviewed on 29.09.2018
"Napiszcie proszę jak wyglądają wasze liczne szkolenia i na czym one się opierają? Gdzie byliście na tych szkoleniach? Ile godzin was szkolił..."
napisz własną opinię


Warszawa - dojazd
Warszawa - komunikacja
wyszukiwarka