Warszawa Niusy

niusy home
spis wiadomości

Jazz na Starówce 2008

Za nami mamy już koncerty takich postaci światowego jazzu jak Dino Saluzzi (przybył do Polski z najnowszym projektem "Juan Condori".), Tony Lakatos, Benni Chawes Quintet, Archie Shepp Quartet, Andrzej Jagodziński Trio & Lora Szafran & Kwartet Smyczkowy, Chico Freeman & Barbara Dennerlein Group i Malene Mortensen Quintet. tegoroczny Festiwal Jazz na Sarówce pękał w szwach od gwiazd wielkiego formatu. Wszystko co dobre w końcu kiedyś musi się jednak skończyć. Koniec jednak wcale nie musi kojarzyć się z czymś negatywnym, jeśli odbywa się w dobrym, niezapomnianym stylu.

ideą prawdopodobnie kierowali się organizatorzy Festiwalu Jazz na Starówce, którzy również zakończenie imprezy postanowili nie spuścić z tonu i zaprosili kolejne, ważne postacie jazzu z górnej półki.

23 sierpnia 2008, na Rynku Starego Miasta wystąpi wyjątkowy innowator jazzowej formuły, mag kontrabasu - Avishai Cohen, któremu towarzyszyć będzie pianista Shai Maestro oraz perkusista Mark Guiliana. Panowie przedstawią materiał z najbardziej oczekiwanej, jazzowej płyty roku "Gently Disturbed", na której słychać elementy zarówno muzyki środkowego Wschodu, jak i folku, funky, fusion i jazzu.

Kolejnym, wielkim wydarzeniem będzie koncert Marilyn Mazur Group, który odbędzie się 30 sierpnia 2008. Ta legendarna mistrzyni instrumentów perkusyjnych to jednocześnie uznana kompozytorka, pianistka, liderka wielu zespołów. Zasłynęła ze współpracy z Milesem Davisem, Waynem Shorterem, Janem Garbarkiem. Co ciekawe, artystka jest afroamerykańskiego i polskiego pochodzenia, dzięki czemu na koniec Festiwalu mamy bliski nam akcent.

Source: sz.s.

18.07.2008
 


Nowy lokal "z recyklingu"
Na początku kwietnia w Warszawie pojawiło się nowe miejsce, które stawia na ekologiczną stronę życia w zgodzie z naturą. Znajomi Szymon Ziel...


Jean Louis David

reviewed on 19.03.2019
"Ok..."
napisz własną opinię


Warszawa - dojazd
Warszawa - komunikacja
wyszukiwarka