Warszawa Niusy

niusy home
spis wiadomości

Miliardowy kontrakt SKM

Władze warszawskiej Szybkiej Kolei Miejskiej podpisały kontrakt z Zarządem Transportu Miejskiego. W latach 2010-2024 mają trwać prace remontowe na 154. milionach kilometrów torowiska. Plan zakłada odnowę jednej, istniejącej już trasy oraz budowę dwóch nowych odcinków. Szacowane koszty inwestycji to 2,6 miliarda złotych.

Do 2010. roku SKM planuje zakup 13. nowoczesnych pociągów typu EMU, rozwijających maksymalną prędkość 130. km/h. Nowoczesne wnętrza wagonów będą utrzymane w stylu metra, a szerokość drzwi będzie odpowiednio przystosowana dla wózków inwalidzkich.

Na chwilę obecną, sieć SKM posiada tylko jedną linię S2 z Pruszkowa do Sulejówka Miłosnej. W przyszłości pociągi będą kursować na nowych liniach miejskich (do Warszawy Śródmieście, Sulejówka Miłosnej oraz Legionowa) oraz na lotnisko.

Source: e-warszawa

05.11.2008
 


Nowy lokal "z recyklingu"
Na początku kwietnia w Warszawie pojawiło się nowe miejsce, które stawia na ekologiczną stronę życia w zgodzie z naturą. Znajomi Szymon Ziel...


Jean Louis David

reviewed on 29.09.2018
"Napiszcie proszę jak wyglądają wasze liczne szkolenia i na czym one się opierają? Gdzie byliście na tych szkoleniach? Ile godzin was szkolił..."
napisz własną opinię


Warszawa - dojazd
Warszawa - komunikacja
wyszukiwarka