Warszawa Niusy

niusy home
spis wiadomości

Warszawa Chwalipięta!

A jednak potrafimy łaskawym wzrokiem spojrzeć na Warszawę! Nie z perspektywy brzydkiego Dworca Centralnego czy wzbudzającego kontrowersje Pałacu Kultury. Nadszedł czas, by docenić stolicę. Wyniki badań, przeprowadzonych przez Gazetę Wyborczą udowadniają, że Warszawa to miasto, które wlewa dumę w nasze serca!

Zdarza się, że pierwsze wrażenie bywa mylące. Bardzo często pierwsze "warszawskie" wrażenie jest negatywne. Jednak i Ci, którzy nie pokochali Warszawy od pierwszego wejrzenia, potrafią zmienić zdanie. I tak, wg sondażu, 79 procent Polaków uznaje Warszawę za miasto europejskie, a 82 procent przychyla się do zdania, że jest to miejsce dynamiczne. Aż 72 procent mówi o Warszawie "przyjazna", a słowo "klimatyczna" pada z ust ponad połowy mieszkańców naszego kraju. Wszyscy (o dziwo nawet nie-warszawiacy) zgodnie twierdzą, że reprezentatywny charakter stolicy wymaga dodatkowych środków z budżetu, które należy przeznaczyć na budowę obwodnic i autostrad oraz mostów i, jakże by inaczej, metra!

Żeby nie było tak różowo...Jedynym miastem, którego aż jedna czwarta mieszkańców deklaruje niechęć do stolicy jest nasza eks-stolica, Kraków. Jego mieszkańcy zazdroszczą Warszawie głównie wysokich zarobków, wieżowców i metra. Jednak pytani o swój stosunek do największego miasta Polski, nieprzychylnie kręcą głowami. Tylko 2% krakowian rozważyłoby przeprowadzkę do Warszawy... No cóż, może w przyszłorocznym sondażu ten procent wzrośnie? My, w każdym razie, gratulujemy!

Source: e-warszawa

05.12.2008
 


Nowy lokal "z recyklingu"
Na początku kwietnia w Warszawie pojawiło się nowe miejsce, które stawia na ekologiczną stronę życia w zgodzie z naturą. Znajomi Szymon Ziel...


Jean Louis David

reviewed on 29.09.2018
"Napiszcie proszę jak wyglądają wasze liczne szkolenia i na czym one się opierają? Gdzie byliście na tych szkoleniach? Ile godzin was szkolił..."
napisz własną opinię


Warszawa - dojazd
Warszawa - komunikacja
wyszukiwarka