Warszawa Niusy

niusy home
spis wiadomości

Zwłoki na wystawie

Do 19 lipca, w Centrum Wystawienniczo - Konferencyjnym w Blue City prezentowana jest kontrowersyjna wystawa, na której wystawione są wypreparowane ludzki ciała. "Bodies. The Exhibition" święci triumfy na całym świecie, pozwalając zwiedzającym poznać budowę ludzkiego ciała. Wystawa będzie trwać kilka miesięcy...o ile jej nie zamkną.

Wystawa, którą odwiedziło już ponad 7 mln ludzi to wg jej kuratora pochwała życia i naprawdę niezapomniana lekcja anatomii, która z pewnością bije na głowę wszystkie szkolne zajęcia z biologii. Faktycznie, w Centrum Blue City można obejrzeć dosłownie wszystko, począwszy od mózgu, serca i płuc po system naczyń krwionośnych i embrionów w każdej fazie rozwoju. Czy to odrobinę nie za wiele dla polskiego widza?

Sprawą zajęła się prokuratura, która bada, czy nie organizatorzy wystawy nie łamią prawa w zakresie znieważenia zwłok oraz niedopełnienia obowiązków albo przekroczenie uprawnień przez urzędników, którzy wydali zezwolenie na otwarcie wystawy. Udział prokuratury w wydarzeniu tylko pomógł w przyciągnięciu tłumów na wystawę. Czy mimo wszelkich zapewnień o edukacyjnych walorach "Bodies", nie chodzi tylko o to? W końcu im więcej szumu medialnego i ciekawych kontrowersji widzów, tym pełniejsza kasa organizatorów...

Source: e-warszawa

28.02.2009
 


Nowy lokal "z recyklingu"
Na początku kwietnia w Warszawie pojawiło się nowe miejsce, które stawia na ekologiczną stronę życia w zgodzie z naturą. Znajomi Szymon Ziel...


Jean Louis David

reviewed on 29.09.2018
"Napiszcie proszę jak wyglądają wasze liczne szkolenia i na czym one się opierają? Gdzie byliście na tych szkoleniach? Ile godzin was szkolił..."
napisz własną opinię


Warszawa - dojazd
Warszawa - komunikacja
wyszukiwarka