Warszawa Niusy

niusy home
spis wiadomości

Czeskie Naj na Placu Bankowym

Z czym kojarza nam sie Czesi? Z Praga, piwem, poczuciem humoru, Hrabalem - tak. Ale czy jestesmy swiadomi, ze ich wynalazki to takze cukier w kostkach, piorunochron, twarozki olomunieckie, "zbawienie dla okluarnikow" czyli kontaktowe soczewki zelowe, odkrycie czterech grup krwi i wiele, wiele innych? Z pewnoscia nie wiemy wszystkiego, wiec warto wybrac sie na otwarta wystawe pelna produktow, wynalazkow, budowli, form przyrodniczych i przeroznych przedmiotow, ktore powstaly w Czechach, przedstawionych na 33 kolorowych plakatach.

Wystawa, goszczaca obecnie w Warszawie - a ktora swoim "tournee" obejmie takze Poznań, Łódź, Kraków, Cieszyn, Rzeszów, Wrocław i Częstochowę - zorganizowana zostala przez czeski MSZ. Wydarzenie posiada oficjalny status imprezy kulturalnej towarzyszącej czeskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.

Aby blizej poznac kulture i wynalazki naszych czeskich sasiadow, koniecznie wybierzcie sie na Pl. Bankowy 3/5 (przed Mazowieckim Urzedem Wojewodzkim). Wystawa potrwa do konca marca.

Source: e-warszawa

9.03.2009
 


Nowy lokal "z recyklingu"
Na początku kwietnia w Warszawie pojawiło się nowe miejsce, które stawia na ekologiczną stronę życia w zgodzie z naturą. Znajomi Szymon Ziel...


Jean Louis David

reviewed on 29.09.2018
"Napiszcie proszę jak wyglądają wasze liczne szkolenia i na czym one się opierają? Gdzie byliście na tych szkoleniach? Ile godzin was szkolił..."
napisz własną opinię


Warszawa - dojazd
Warszawa - komunikacja
wyszukiwarka