Warszawa Niusy

niusy home
spis wiadomości

Noc rozścieliła czarne chusty - pamięci Grzegorzewskiego

9 kwietnia, cztery lata temu zmarł Jerzy Grzegorzewski - wybitny reżyser i scenograf. Ten wspaniały artysta, który współpracował z m.in. Teatrem im. Stefana Jaracza w Łodzi, Starym Teatrem w Krakowie oraz Teatrem Polskim we Wrocławiu, odszedł niespodziewanie podczas przygotowań do kolejnych premier: "Czarodziejskiej Góry" Manna i "Krzeseł" Ionesco.

Grzegorzewski w latach 1997-2003 był dyrektorem artystycznym Teatru Narodowego oraz zdobywcą wielu prestiżowych nagród, m.in. nagrody im. Konrada Swinarskiego - przyznawanej przez redakcję miesięcznika "Teatr". Grzegorzewski został również Kawalerem Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski oraz doktorem honoris causa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Dziś wieczorem w Teatrze Narodowym na Scenie przy Wierzbowej im. Jerzego Grzegorzewskiego odbędzie się spotkanie "Noc rozścieliła czarne chusty. Pamięci Grzegorzewskiego", poświęcone temu wielkiemu reżyserowi i wizjonerowi. Odbędzie się tam pokaz rejestracji telewizyjnych dwóch przedstawień Grzegorzewskiego, inscenizacji tekstów Stanisława Wyspiańskiego z Teatru Narodowego - "Hamlet Stanisława Wyspiańskiego" oraz "Sędziowie". Początek wydarzenia o godz. 19:00. Wstęp wolny.

Source: e-warszawa

21.04.2009
 


Nowy lokal "z recyklingu"
Na początku kwietnia w Warszawie pojawiło się nowe miejsce, które stawia na ekologiczną stronę życia w zgodzie z naturą. Znajomi Szymon Ziel...


Jean Louis David

reviewed on 29.09.2018
"Napiszcie proszę jak wyglądają wasze liczne szkolenia i na czym one się opierają? Gdzie byliście na tych szkoleniach? Ile godzin was szkolił..."
napisz własną opinię


Warszawa - dojazd
Warszawa - komunikacja
wyszukiwarka