Warszawa Niusy

niusy home
spis wiadomości

Hard Rock Cafe również w Polsce

Ten charakterystyczny napis i znaczek rozpoznawany jest na całym świecie. Wszędzie również stanowi symbol kultury, która funkcjonuje przez cały czas, ma się dobrze i inspiruje kolejne pokolenia. Muzyka rockowa rządzi się swoimi prawami, ma swoją historię, tradycje, które kształtowały się przez lata.
Hard Rock Cafe to prawdziwy symbol muzyki rockowej i przedmiot zainteresowania fanów na całym świecie. Sieć knajp i restauracji Hard Rock Cafe liczy sobie 142 lokale w 45 krajach, a jej historia sięga roku 1971.
W grudniu, cała sieć Hard Rock Cafe, nie tylko restauracji i barów, ale również hoteli, kasyn i sali koncertowych została wykupiona przez indiańskie plemię Seminolów z Florydy. Nowi właściciele zapowiadają powstawanie dalszych lokali sieci w przeróżnych zakątkach świata.
Czas przyszedł również na Polskę. Na 2 lutego 2007 planowane jest otwarcie rock & rollowego baru również w naszym kraju. Pierwsza w Europie Środkowej, Hard Rock CAfe zostanie otwarta w Złotych Tarasach, gdzie urozamici krajobraz przy Dworcu Centralnym, stając się jednocześnie cześcią rozwijającego się centrum handlowego.
Idea Hard Rock Cafe polega na zbieraniu pamiątek, rekwizytów, wszelkich przedmiotów, które w jakiś istotny sposób nawiązują do historii rocka. Cechą charakterystyczną lokali na całym świecie jest możliwość kontaktu z prawdziwymi elementami, tworzącymi historię rock & rolla. Tutaj znajdziemy gitarę Erica Claptona, Jimiego Hendrixa, kurtkę Sida Viciousa czy harmonijkę Boba Dylana.
Przy towarzyszącej gościom muzyce rockowej można skosztować prawdziwej kuchni amerykańskiej. Jak zapowiadają właściciele, warszawski lokal będzie mieć dwa poziomy, dwa ogródki, salę dla VIP-ów i wejścia od ulicy. Przy restauracji zostanie również otwarty sklep, w którym będzie można kupić m.in. słynne T-shirty z charakterystycznym logiem.

Source: sz.s.GW

30.01.2007
 


Nowy lokal "z recyklingu"
Na początku kwietnia w Warszawie pojawiło się nowe miejsce, które stawia na ekologiczną stronę życia w zgodzie z naturą. Znajomi Szymon Ziel...


Jean Louis David

reviewed on 29.09.2018
"Napiszcie proszę jak wyglądają wasze liczne szkolenia i na czym one się opierają? Gdzie byliście na tych szkoleniach? Ile godzin was szkolił..."
napisz własną opinię


Warszawa - dojazd
Warszawa - komunikacja
wyszukiwarka