Warszawa Niusy

niusy home
spis wiadomości

Omnibusy, promy, tramwaj wodny - majowy zawrót głowy!

Warszawa postawiła odświeżyć komunikację miejską, wprowadzając nowe środki transportu. W maju w stolicy pojawi się tramwaj wodny, który, jak podaje Gazeta Wyborcza, w ciągu dwugodzinnych rejsów pływać będzie od Podzamcza do "Grubej Kaśki". Na pokładzie można będzie zapoznać się z historią miasta, sączącą się do ucha z głośników audioprzewodnika.

Na wzór ubiegłego roku turyści i mieszkańcy będą mogli korzystać także z bezpłatnych przepraw promem na wysokości Łomianek, Podzamcza i Cypla Czerniakowskiego.

W weekendy, obdarzony poetycką nazwą statek Zefir zabierać będzie wszystkich chętnych w rejsy do Serocka - miasteczko będzie można zwiedzić, a popołudniu wrócić do Warszawy, posilając się w Zefirowym bufecie.

Także i Starówka otrzyma nowy środek transportu - dwa konne omnibusy (parterowy i piętrowy), które jeździć będą na trasie: Pl. Zamkowy, Rynek Nowego Miasta, ul. Senatorska i z powrotem na Pl. Zamkowy, zatrzymując się na przystankach: Stare Miasto, Barbakan, Rynek Nowego Miasta, pl. Krasińskich, ul. Kapitulna i pl. Piłsudskiego.

Sezon potrwa do 12 września.

Source: e-warszawa.com

01.05.2010
 


Nowy lokal "z recyklingu"
Na początku kwietnia w Warszawie pojawiło się nowe miejsce, które stawia na ekologiczną stronę życia w zgodzie z naturą. Znajomi Szymon Ziel...


Jean Louis David

reviewed on 29.09.2018
"Napiszcie proszę jak wyglądają wasze liczne szkolenia i na czym one się opierają? Gdzie byliście na tych szkoleniach? Ile godzin was szkolił..."
napisz własną opinię


Warszawa - dojazd
Warszawa - komunikacja
wyszukiwarka