Wyścigi na Służewcu


Na legendarny warszawski Służewiec, istniejący od 1939 roku, składa się pięknie utrzymany tor wyścigowy i, niestety nieco gorzej prezentujący się, lokal klubu jeździeckiego. Służewiec zarówno zapalonym graczom jak i obserwatorom – laikom oferuje wspaniałą odskocznię od poważniejszych rozrywek kulturalnych stolicy. Warto ulokować się tu w loży z kilkoma piwami, wytypować swojego faworyta (niekoniecznie stawiając na niego fortunie), a gdy emocje opadną, skosztować znakomitych kiełbasek z grilla!

Wyścigi na Służewcu in English

spis atrakcji
opinie

Mapa

location:
Further out

adres:
ul. Pulawska 266

telefon:
+48 (22) 8431132

fax:

EMAIL Wyścigi na Służewcu

Wyścigi na Służewcu stronaWarszawa Hotele
Apartamenty

 


Wyścigi na Służewcu

"Słyszałam dzisiaj informacje,że wyścigi konne rozpoczynają sie 26.04 pierwsza gonitwa o 14:30."

Kasia
25.04.2009
Ocena
4/5

"A o której w niedziele zaczynają się wyścigi? Nigdzie tego nie mogę znaleźc. A dziś podobno jest defilada koni w Warszawie. Wiem gdzie, ale nie napisane jest o której? Pozdrawiam Vojtek"

Vojtek
25.04.2009
Ocena
3/5

"Swietna, oryginalna rozrywka dla pasjonatow. Ja bywam regularnie"

michal
21.04.2009
Ocena
4/5

"fajnie ze są tam wyścigi, juz nie mogę sie doczekać, w sumie to moja pasja, hobby a ostanio nawet i źródło dochodów, bo zarabiam sobie obstawiając, przez internet, na stronie bet365.com , juz dosc duzo kasiorki zarobiłam i jestem z tego zadowolona :)"

marta
10.09.2008
Ocena
3/5

"Pierwszy wyścig na Służewcu odbył się 3 czerwca 1939 roku. Tegoroczny - 29 czerwca. W ubiegłym sezonie bomba szła w górę 450 razy. - Dawniej spod placu Defilad w każdy weekend jeździły na Wyścigi autobusy oznaczone W - mówi Dorota Kałuba, trenerka koni wyścigowych od 30 lat (była najmłodszym trenerem i pierwszym trenerem kobietą). - Ludzie uwieszali się na nich jak winogrona. Na trybunach taki tłok, że nie można było szpilki wsadzić. Teraz pustki. A przecież Służewiec to nie tylko wyścigi. Tutaj odbywa się selekcja koni hodowlanych. Codziennie na torach trenuje około siedmiuset koni. Jeździec wyścigowy? Musi być lekki (nie więcej niż pięćdziesiąt kilo). Musi mieć wielki talent i odwage. Nie może bać się koni i musi je rozumieć. Wczuć się w to, kiedy, jak i ile można od nich żądać, nie przekraczac granicy. Podczas gdy gonitwy to on podejmuje decyzję.W jeździe wyścigowej nie siedzi się w siodle. Stojąc, przesuwa się środek ciężkości, obciążając przód konia. To ważne, bo koń pracuje zadem. Jeżeli jeździec nie potrafi dobrze się ruszać i zająć odpowiedniej pozycji aby zafiniszować we właściwym momencie, to co z tego, że koń dobry, skoro on sam lebiega. Początkujący jeździec to uczeń. Po wygraniu dziesięciu gonitw zostaje starszym uczniem, po 25 - praktykantem, po 50 - kandydatem dżokejskim. Po wygraniu stu zdobywa tytuł dżokeja 111 "

ola
09.07.2008
Ocena
3/5

"pisalam wczesniej ale cos sie zepsulo, w kazdym razie zadzwonilam do PKWK i tam mi powiedzieli, musisz wejsc na strone http://www.zmdom.com.pl/ w zakladke zapisy i tam jest program. Przeciez to takie oczywiste, ze jak chcesz isc popatrzec to sie musisz zapisac "

mari
29.09.2007
Ocena
1/5

"Witam! Trzeba byc najbardziej uposledzonym kretynem, zeby na swojej stronie nie napisac nic o programie wyscigow. co sie dzieje aktualnie. To zapiera dech w piersiach. MYSLEC CHOC TROCHE!!!!!!!"

jacek
28.09.2007
Ocena
3/5