Dojazd do Warszawy

Samolotem

Warszawski Port Lotniczy imienia Fryderyka Chopina, popularnie nazywany Okęciem, znajduje się 10 km na południe od Warszawy. £atwo tu dotrzeć samochodem (jadąc ulicami ¯wirki i Wigury), autobusami MZK lub Polskiego Ekspresu, oraz taksówką. Wszystkie największe linie lotnicze oferują loty do Warszawy, zawitały też tutaj samoloty tanich linii lotniczych, takich jak EasyJet, Central Wings, Sky Europe czy Wizz Air. Warszawskie lotnisko dysponuje na razie dwoma terminalami (trzeci jest w budowie): tanie linie lotnicze zazwyczaj startują i lądują na Terminalu Etiuda, natomiast większe linie – na Terminalu 1. Na Okęcie przylatują samoloty z ponad osiemdziesięciu miast świata. Zimą trzeba być przygotowanym na opóźnienia lotów, spowodowane złymi warunkami atmosferycznymi.

Pociągiem

Jeśli masz ochotę na wygodną podróż i malownicze widoki za oknem, możesz przebyć drogę do Warszawy pociągiem. Polskie Koleje Państwowe oferują szeroką gamę pojazdów – od nowoczesnych Intercity, po niezbyt komfortowe, ale za to niedrogie osobówki. Możesz sprawdzić najdogodniejsze połączenia w portalu internetowym PKP. Lojalnie uprzedzamy, że dojazd do Warszawy Centralnej to jeszcze nie koniec wędrówki – prawdziwa zabawa zaczyna się na dworcu, który stanowi unikatowy przykład labiryntu w architekturze socjalistycznej. Oczywiście, należy uważać na bagaż, aby nie stał się łatwą zdobyczą dla złodziei. Aleje Jerozolimskie, przy których mieści się Dworzec Centralny, to główny węzeł komunikacyjny stolicy – stąd odjeżdżają autobusy i tramwaje do wszystkich zakątków miasta.

Autobusem

Mniej wygodny od pociągu, za to często szybszy środek komunikacji. Autobusy PKS i prywatnych przewoźników kursują bardzo często, powoli mijają też czasy starych, głośnych wehikułów marki "Ogórek". Dzisiejsze autokary są nowoczesne, komfortowe, często posiadają telewizję, toaletę i barki. Zdecydowanie najwygodniejszy środek komunikacji, jeśli chcesz dostać się do miejscowości pod Warszawą, na przykład do historycznego Sulejówka. Rozkłady jazdy autobusów możemy sprawdzić na stronie: www.rozklady.com.pl.

Samochodem

Przyjazd do Warszawy samochodem daje Ci komfort i niezależność od rozkładów jazdy. Oczywiście wszystkie polskie drogi prowadzą do Warszawy, pośród nich możemy jednak znaleźć trasy lepszej i gorszej jakości, toteż podróż, szczególnie długa, wymaga cierpliwości. Kolejnym problemem może być poruszanie się po stolicy, często zakorkowanej w godzinach szczytu. Za to ulice i skrzyżowania są tu dobrze oznaczone, a gdy już zapoznasz się najważniejszymi arteriami, jazda po mieście okaże się dziecinnie prosta. Pamiętaj, żeby zawsze mieć przy sobie prawo jazdy i dokumenty samochodu – często można się tu natknąć na kontrole drogowe!

Powyżej: Podniebne LOTy

Na lewo: Powoli, lecz malowniczo

Poniżej: Psi zaprzęg? Tylko dla wielbicieli sportów ekstremalnych!Warszawa Hotele
Apartamenty

 


Nowy lokal "z recyklingu"
Na początku kwietnia w Warszawie pojawiło się nowe miejsce, które stawia na ekologiczną stronę życia w zgodzie z naturą. Znajomi Szy...


Foksal 19

reviewed on 15.12.2022
"Już samo wnętrze sprawiało, że amatorzy nurtu dosco-polo czyli by dużą niezręczność przebywania w wysmakowanej elegancji, przepychu..."
napisz w�asn� opini�


Warszawa - dojazd
Warszawa - komunikacja
wyszukiwarka
Dzielnice Warszawy
Szkoły językowe


Wydarzenia doroczne
Warszawa - Muzea
Warszawa - Teatry
Warszawa - Kina


Nocne życie Warszawy


e-krakow.com
Wrocław Expo 2012