Komunikacja w mieście

Taksówką

Przejazd taksówką po Warszawie jest niewątpliwie najprostszym sposobem komunikacji, a czasami też najciekawszym, o ile trafimy na rozmownego kierowcę. Niestety, ta przyjemność ma swoja cenę, często dosyć wysoką, szczególnie jeśli wsiadasz do taksówki na lotnisku. Dobrym rozwiązaniem jest zamówienie taksówki przez telefon – taksówki sieciowe przyjadą szybko i dowiozą Cię na miejsce trzydzieści procent taniej niż te, do których wsiądziesz na postoju. Jeśli nie masz przy sobie telefonu, poproś kogoś o zamówienie jej dla Ciebie – telefon po taksówkę jest bezpłatny. Możesz też zamówić taksówkę z wyprzedzeniem przez naszą stronę – po prostu napisz, kiedy i gdzie jej potrzebujesz – a my zajmiemy się resztą!

Samochodem

Możesz zamówić samochód, aby szybko i niezależnie poruszać się po mieście, pamiętaj jednak o tym, że nie jest to najłatwiejsze zadanie. Ulice są często zbyt wąskie dla ruchu ulicznego, a i piesi nie zawsze przejmują się światłami na skrzyżowaniach. Parkingów w centrum jest niewiele, w dodatku są kontrolowane przez trzy niezależne organizacje (Policję, Straż Miejską i Parkingową). Rzadko zdarzają się też osobne drogi dla tramwajów. Na pocieszenie dodamy, że samo poruszanie się po Warszawie nie jest trudne – jeśli tylko zapoznasz się z kilkoma głównymi ulicami, poradzisz sobie bez trudu. Osobiście jednak radzimy wybrać raczej transport publiczny.


¦rodkami transportu miejskiego

¦rodki komunikacji miejskiej są w Warszawie szybkie, bezpieczne, niedrogie i docierają nawet do najmniejszych osiedli. Mamy tu do dyspozycji tramwaje, autobusy i linię metra, a bilety możemy kupić w licznych kioskach. Pojedynczy bilet normalny kosztuje 2,40 zł niezależnie od długości podróży i środka komunikacji. Jeśli planujesz poruszać się dłużej po mieście, polecamy tanie bilety sieciowe na okaziciela (dobowy normalny – 7,60 zł, trzydniowy – 12 zł). Pamiętaj, żeby natychmiast po wejściu skasować hoteli a potem zachować go do kontroli!

Powyżej: Linia metra - jedna, ale niezastąpiona!

Poniżej: w stolicy samochody w stylu retro zastąpiły historyczne maluchyWarszawa Hotele
Apartamenty

 


Nowy lokal "z recyklingu"
Na początku kwietnia w Warszawie pojawiło się nowe miejsce, które stawia na ekologiczną stronę życia w zgodzie z naturą. Znajomi Szy...


Foksal 19

reviewed on 15.12.2022
"Już samo wnętrze sprawiało, że amatorzy nurtu dosco-polo czyli by dużą niezręczność przebywania w wysmakowanej elegancji, przepychu..."
napisz w�asn� opini�


Warszawa - dojazd
Warszawa - komunikacja
wyszukiwarka
Dzielnice Warszawy
Szkoły językowe


Wydarzenia doroczne
Warszawa - Muzea
Warszawa - Teatry
Warszawa - Kina


Nocne życie Warszawy


e-krakow.com
Wrocław Expo 2012