Nauka

Warszawa jest głównym, obok Krakowa, ośrodkiem akademickim. Może się poszczycić sześćdziesięcioma dwoma uczelniami wyższymi, spośród których najsłynniejsze to: Uniwersytet Warszawski, Szkoła Główna Handlowa, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego czy Wojskowa Akademia Techniczna. To miasto ludzi młodych i wykształconych – mieszka tu około 255 tysięcy studentów, co stanowi 15% społeczności warszawskiej.

Zazwyczaj, kiedy porównujemy Kraków i Warszawę, oddani wielbiciele jednego z tych miast są zarazem zaciekłymi przeciwnikami drugiego. Nie inaczej jest w przypadku szkół wyższych. Na pewno jednak uczelnie warszawskie są mniej zapatrzone we własną tradycję, a bardziej – w międzynarodowe standardy edukacyjne i przyszłość swoich absolwentów. Znajdziemy w nich nowoczesne sale i pomoce naukowe oraz doświadczoną kadrę, traktującą studentów w sposób partnerski. Studia w Warszawie to najlepszy sposób na dobry start zawodowy.

Podczas pobytu w stolicy oprócz wykształcenia uniwersyteckiego na pewno przyda się Wam też znajomość języków. Coraz więcej obcokrajowców przyjeżdża do Warszawy w interesach lub dla rozrywki, co sprawia, że staje się ona miastem wielokulturowym, kontynuując swoją wspaniałą przedwojenną tradycję. Aby łatwiej Wam się było w nim odnaleźć, skorzystajcie z naszego spisu, w którym znajdziecie najważniejsze Szkoły językowe, kursy angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, szwedzkiego… i wszystkich innych języków, których warto się nauczyć!

Edukacja...


Gdzie iść na studia? Jaki wybrać kierunek? Gdzie najlepiej uczyć się języków obcych i który z nich jest najbardziej przydatny? Jaka metoda nauki jest najskuteczniejsza? Co robić, gdy konkurencja robi się coraz liczniejsza i silniejsza? Wybór najlepszej szkoły, uczelni to bardzo ważna sprawa w chwili obecnej, szczególnie dla każdego, zaczynającego poważny etap swojej edukacji. To, co wybierzemy teraz, zaważy w ogromnym stopniu na przyszłości. Warto więc przemyśleć kilka razy obecne wybory tak, żeby nie mieć trudności z tymi, które dopiero nastąpią.Warszawa Hotele
Apartamenty

 


Nowy lokal "z recyklingu"
Na początku kwietnia w Warszawie pojawiło się nowe miejsce, które stawia na ekologiczną stronę życia w zgodzie z naturą. Znajomi Szy...


Foksal 19

reviewed on 15.12.2022
"Już samo wnętrze sprawiało, że amatorzy nurtu dosco-polo czyli by dużą niezręczność przebywania w wysmakowanej elegancji, przepychu..."
napisz w�asn� opini�


Warszawa - dojazd
Warszawa - komunikacja
wyszukiwarka
Dzielnice Warszawy
Szkoły językowe
Akademiki
Biblioteki


Wydarzenia doroczne
Warszawa - Muzea
Warszawa - Teatry
Warszawa - Kina


Nocne życie Warszawy
Warsaw Summer Jazz Days


e-krakow.com
Wrocław Expo 2012