Muzeum Powstania Warszawskiego


Szlachetna i tragiczna historia Powstania Warszawskiego i ludzi, którzy wzięli w nim udział, została upamiętniona w tym znakomitym muzeum, znajdującym się w budynku starej elektrowni. Na przestrzeni dwóch tysięcy metrów zgromadzono pamiątki po członkach Armii Krajowej, między innymi stacji radiowych i rury kanalizacyjne, przez które przedostawali się powstańcy. Jest tu także mnóstwo starych zdjęć, a nawet film video, przybliżający tamte tragiczne dni… Gdy tylko znajdziesz wolną chwilę, koniecznie odwiedź Muzeum Powstania Warszawskiego. A jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o jego historii i tle politycznym oraz poznać historie związane z nim opowieści, kliknij tutaj.

Muzeum Powstania Warszawskiego in English

spis miejsc
opinie

Mapa

location:
City Centre

adres:
ul. Grzybowska 79

telefon:
+48 (22) 5397901

fax:
+48 (22) 5397924

EMAIL Muzeum Powstania Warszawskiego

Muzeum Powstania Warszawskiego stronaWarszawa Hotele
Apartamenty

 


Muzeum Powstania Warszawskiego

"Jasne. Wykrwawić naród a później wypinać pierś do orderu. Faktycznie jest się czym pochwalić. Nieudolność dowodzących godna uznania. Kiedy przestaniecie fałszować historię ?"

Wiesław
29.03.2009
Ocena
3/5

"jestem dumny ze moja rodzina tez brala udzial w powstaniu"

bogdan Szyll
01.08.2008
Ocena
3/5

"Muzeum warte polecenia w 100%! Obowiązkowy punkt programu dla wszystkich odwiedzających Warszawę. "

MaciekO
31.01.2007
Ocena
5/5

"Zapraszamy do udziału w programie edukacyjnym organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Muzeum Powstania Warszawskiego. W ramach projektu uczniowie opracowują przewodnik szlakiem bojowym oddziałów walczących w Powstaniu Warszawskim. Młodzież uczestnicząca w projekcie śledzi historię Powstania, a także odkrywa i przywraca pamięci miejsca, w których toczyły się walki."

hanka banarska
20.01.2007
Ocena
5/5

"Oprócz zwiedzania indywidualnego przygotowaliśmy także program dla grup zorganizowanych (na przykład wycieczek szkolnych), w którego zakres wchodzą lekcje muzealne."

MPW
20.01.2007
Ocena
5/5